Výlety, dovolená: 8 věcí, které nesmí chybět ve vaší lékárničce

Když jedeme na výlet nebo dovolenou, hodí se s sebou mít alespoň příruční malou lékárničku. S její pomocí dokážete vyřešit nečekané situace, které se mohou stát vám nebo lidem ve vašem okolí. Co si s sebou zabalit?

Desinfekce na ránu

Toto slovo se s příchodem pandemie skloňovalo až příliš. My ale máme na mysli desinfekci ran, pro kterou potřebujete přípravek obsahující například iodopovidonum. Příklad? Betadine, Septonex, Dettol, Ajatin a další přípravky, které při ošetření poranění kůže neštípou. Tento fakt se hodí zejména při ošetření odřenin malých dětí.

Obvaz

Vezměte většinou ten největší, který máte. Nebo alespoň ten, který má 5 centimetrů. Samozřejmě nový a zabalený tak, aby vám v případě silného deště nenamoknul. Pro prvotní ošetření jedinečné!

Malé nůžky a pinzeta

Existují také skládací nůžky. Když je polijete desinfekcí, dokážete divy. Pinzeta se hodí pro odstranění třísky, klíštěte a dalších nežádoucích kousků z kůže.

Teploměr

Teploměr se hodí pro všechny případy. Dobře jej zabalte, třeba do dalšího malého kousku otevřeného obvazu, aby se vám v případě vypadnutí lékárničky z batohu nerozbil.

Léky na žaludeční potíže

Občas se stane, že se na výletě občerstvíme jídlem, které nám neudělá dobře. Vždy mějte po ruce pár kousků léků na průjem i žaludeční potíže. Hodí se mít u sebe také léky na pálení žáhy a léky proti zvracení a nevolnosti.

Žaludeční potíže jsou na dovolené častým jevem. Mějte po ruce něco, co vám uleví. 
Fotka od Elf-Moondance z Pixabay.
Žaludeční potíže jsou na dovolené častým jevem. Mějte po ruce něco, co vám uleví.
Fotka od Elf-Moondance z Pixabay.

Lék pro zklidnění po bodnutí hmyzem

Jestli vás píchne včela, nemusíte nic řešit. Existují léky, kterými potřete ránu, a za chvíli bude po problému. Alergici by u sebe raději měli mít také roztok určený k vnitřnímu použití, který mírní alergické účinky organismu.

Léky proti bolesti a horečce

Není nic otravnějšího, než když vás na výletě začne příšerně bolet hlava nebo další část těla. Mějte proto u sebe vždy přípravek, který vám s bolestí pomůže. Takto si dokážete pomoci i v případě, že se vyskytne náhlá horečka. Budete potřebovat ibuprofen, paracetamol nebo kyselinu acetylsalicylovou.

Krevní sraženiny

Trápí vás křečové žíly více, než při normálním běžném dni? Nezapomeňte si přibalit také aspirin. Bylo prokázáno, že tento lék dokáže bojovat proti krevním sraženinám.

Vyrazte na výlety i dovolenou v pohodě a nezapomeňte si malou lékárničku. Pro všechny případy.

Zdroj: www.kiwilimon.com. Náhledová fotografie: GettyImages

(Tyto rady konzulujte vždy se svým ošetřujícím lékařem)