Koření, které vás zbaví dlouhodobého problému: Jak vyrobit domácí lék na akné?

Obsahuje účinnou látku zvanou kurkumin, která je zodpovědná za charakteristickou barvu. Působí protizánětlivě a antioxidačně, takže je užitečný vnitřně i lokálně. Jak uvádí steptohealth.com, není divu, že se výtažky z něj používají i v dermatologii k léčbě akné.

Je důležité zdůraznit jeho antibakteriální vlastnosti, díky nimž je pokožka schopna bojovat s mikroorganismy. Jeho účinek je srovnatelný s léky, jako jsou erytromycin a klindamycin. Toto úžasné koření má také protizánětlivé účinky, které příznivě působí na dermatologické problémy. Lokální aplikace pomáhá při obnově tkáně, čímž minimalizuje výskyt jizev. Stimuluje také tvorbu kolagenu a snižuje riziko vzniku předčasných vrásek.

Recept na léčbu

Aby se vlastnosti kurkumy při léčbě akné plně využily, doporučují odborníci kúru, při níž se její účinek zvyšuje použitím kokosového oleje. Tato přírodní složka obsahuje kyselinu laurovou, která je známá svým antimikrobiálním účinkem a je užitečná při léčbě akné. Kromě toho kokosový olej hydratuje pokožku a pomáhá léčit nemoci, jako je lupénka a ekzémy. Stejně jako kurkuma dokonce pomáhá při regeneraci a v boji proti jizvám, čímž minimalizuje negativní účinky volných radikálů.

Jak na to?

1 polévková lžíce mleté kurkumy (15 g)
2 polévkové lžíce organického kokosového oleje (30 g)
1 polévková lžíce medu (15 g)
Nejprve nasypte mletou kurkumu do nádoby, poté přidejte kokosový olej a med. Míchejte několik minut, dokud nevznikne homogenní směs. Před nanesením masky na místa postižená akné je důležité zbavit pleť všech zbytků make-upu a nečistot. Jakmile máte obličej čistý, můžete masku nanést. Nechte ji působit 15 minut a poté obličej opláchněte teplou vodou. Masku aplikujte alespoň 3krát týdně.

Nežádoucí účinky

Přestože tato léčba kurkumou může být velmi účinná při odstraňování akné, měli byste si být vědomi, že může mít i vedlejší účinky. Měli byste počítat s tím, že maska může zanechat vaši pleť dočasně zabarvenou. Zbarvení však obvykle zmizí při dobrém vyčištění. Některé složky mohou dokonce způsobit alergické reakce nebo kontaktní dermatitidu. Než si masku nasadíte na obličej, proveďte malý kožní test. Naneste si malé množství směsi na předloktí nebo jinou část pokožky. Pokud se po 24 hodinách neobjeví žádné negativní reakce, můžete jej použít na obličej.

zdroj: wikihow.com, pristyncare.com, Titulní obrázek: Pixabay/AlexanderGrey