Zapomeňte na předražené Chorvatsko: 3 nejlevnější evropské destinace roku 2023

Sezóna dovolených je v plném proudu, ale je pravděpodobné, že ne každý se v roce 2023 vydá na dovolenou k moři. Mohou za to především vysoké ceny, se kterými se potýkají nejen Češi, ale i obyvatelé oblíbených dovolenkových destinací.

Jedná se o destinace nacházející se především ve východní Evropě, ale v žebříčku jsou i dvě západní lokality.

Galicie, Španělsko

Galicie, která se nachází na severozápadě Španělska, má kouzlo Andalusie nebo Costa Brava, ale za mnohem příjemnější cenu. V tomto regionu žije více než 2,5 milionu obyvatel, ale během hlavní sezóny jej navštěvují další tisíce turistů nejen z Evropy, které lákají divoké pláže, majáky a krásná zelená krajina.

Ceny v tomto regionu se blíží cenám v širším Španělsku 90. let a je jedno, zda jde o kávu, pivo nebo oblíbené mořské plody podávané přímo ze sítě. Výhodou oblasti je také bohaté kulturní dědictví, které si v mnoha případech můžete vychutnat zdarma nebo za pár drobných.

Zlaté písky, Bulharsko

Přestože byste si dovolenou na bratislavských Zlatých píscích užili, doporučujeme zvážit Bulharsko. Výhodou této oblasti je, že zde můžete strávit dovolenou dvěma způsoby. Pokud chcete lenošit na pláži a koupat se v moři, ubytujte se přímo v letovisku. Po dni stráveném na pláži vám přijde vhod noční život, který je v této oblasti opravdu rušný.

Na své si zde však přijdou i milovníci historie, protože pouhých 17 kilometrů od Zlatých písků se nachází město Varna, které je známé jako perla Černého moře. Třetí největší město země je přístavním městem, které má každému co nabídnout.

Ceny na bulharských Zlatých píscích jsou pravděpodobně příznivější než na Zlatých píscích v Bratislavě. Láhev vody zde stojí kolem 11 kč, pivo 16 kč. Za tříchodové jídlo pro dva zaplatíte kolem 590 kč.

Skopje, Severní Makedonie

Severní Makedonie je země ležící na Balkánském poloostrově, jejímž hlavním městem je Skopje. Ačkoli tato země není známá jako oblíbená prázdninová destinace, opak je pravdou.

Podle ročního období začíná prázdninová sezóna v této zemi v červnu. Maximální průměrná teplota se v tomto měsíci drží na 27 stupních Celsia, minimální na 14 stupních Celsia.

Země je považována za nejlevnější v Evropě. Večeře pro dva zde stojí v průměru jen 425 kč, pivo asi 35 kč.

zdroj: Refresher.sk, Seasonsyear.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/José Antonio Gil Martínez – Galicie