Zařizujete nový domov nebo jen přemýšlíte o změně?

Každý rok s sebou přináší nové trendy v bydlení. Zařídit si bydlení podle svých představ, a to dokonce ve vlastním a v Bratislavě, je pro mnohé v dnešní době nepředstavitelné. Ať už samotná koupě nemovitosti, nebo její následné vybavení by mělo být předmětem pečlivého zvážení všech pro a proti. Zařizování bytu by také nemělo být impulzivní. Před samotnou koupí byste si měli důkladně promyslet, co potřebujete a co naopak není nezbytnou záležitostí. Současně je třeba vzít v úvahu i design interiéru, pokud již plánujeme koupi zařízené nemovitosti. Ve svém domově byste se měli cítit příjemně, pohodlně a komfortně.

Hra se světlem

V moderním bydlení je v současné době kladen velký důraz na světlo, proto jsou okna na novostavbách mnohem větší než na starých bytových domech. Proto si můžete zařizování usnadnit právě koupí nemovitosti – světlý a vzdušný interiér vypadá vždy moderně a jeho obyvatelé se v něm cítí lépe. Například pro ložnici jsou dobrou volbou tmavší barvy stěn, protože působí uklidňujícím dojmem a místnost je díky nim útulnější. Večer se vám bude lépe usínat.


Designové bydlení v několika krocích


Toužíte po trendy designovém bydlení, ve kterém se budete cítit jako ryba ve vodě?

Vyzkoušejte několik tipů:

Nebojte se barev – do popředí se dostávají nejrůznější barvy, které nám přinášejí pastvu pro oči, svěžest, útulnost a teplo domova. Což má velký vliv na naše nálady a emoce. Je čas opustit tlumené neutrální barvy a je čas nebát se trochu experimentovat. Vyzkoušejte barvy, jako je terakotová nebo růžová, které dokážou prostor opravdu zahřát a zútulnit. Azurově modrou, fialovou nebo zářivě žlutou můžete použít jako veselé barevné akcenty v podobě povlaků na polštáře nebo trendy kovových skříněk. Světlý design interiéru dokáže vytvořit pozitivní atmosféru, zejména v šedých dnech.

Dejte volný průchod divoké přírodě – pokud jde o vnitřní zeleň, o slunečnou atmosféru se postarají kaktusy a sukulenty. Většinou pichlavé rostliny se nejen snadno udržují, ale jsou také opravdu stylové. Za zvážení stojí například palmy nebo kaktusy, které dodají vašemu interiéru luxusní nádech.

zdroj: pixabay.com/TheVirtualDenise

Pocta Picassovi – pokud si potrpíte na neobvyklé tapety, barevné koberce s motivy nebo zvířecími potisky, můžete nyní vypustit trochu páry. Důležité je vybírat vzory podobných barev nebo kombinovat jednodušší potisky, jako jsou puntíky nebo pruhy, se složitějšími vzory. Nezapomeňte, že přírodní barvy mají ve stavebnictví a designu dlouhou tradici pro svou praktičnost. Mezi trendy v interiérovém designu pro příští rok je také jeden výrazný vzor. Používá se již léta, je jakýmsi nesmrtelným doplňkem a osvěží každou nudu.

zdroj: Pixabay.com/Lenny21

Starý, ale pružný – v duchu udržitelnosti láká nábytek a dekorativní předměty s minulostí. Vnesou do vašeho domova charakter, osobitost a příjemnou nostalgii. Aby vybavení nepůsobilo příliš staromódně, je třeba dbát na to, abyste kombinovali retro a moderní prvky.
Ach ta spotřeba – trend šetření se projeví nejen v designu exteriéru, ale i v designu domácnosti. Ostatně i uvnitř domu je možné provést účinné změny, které sníží účty za energie. Například správné vnitřní dveře nebo těsnění mohou pomoci s úniky energie.
Jednoduchost a moderní design – očekává se, že trend minimalismu a jednoduchosti bude pokračovat i v roce 2024. Základem tohoto stylu je eliminace zbytečných prvků a zachování čistých, jednoduchých linií. Klíčová bude volba neutrálních barev a přírodních materiálů, a to nejen u stěn a nábytku, ale také u dekorací a doplňků.

Chytré domy – Navzdory důrazu na přírodní a ekologické prvky se očekává, že technologie budou hrát v moderním interiérovém designu důležitou roli. Chytré domy, které umožňují ovládat světlo, teplotu a bezpečnostní systémy prostřednictvím mobilních aplikací, budou stále populárnější.

K tomu, aby byl interiér originální a zároveň krásný, je třeba nejen odvaha experimentovat. Chce to také trochu vkusu a citu, aby výsledkem nebyl nepořádek, ve kterém se nikdo necítí dobře.

zdroj: redakce, standingcloud, Titulní obrázek: Pixabay.com/jeanvdmeulen