Aknózní pleť, ucpané póry nebo zašedlá pleť: Kyselina salicylová a její výjimečné účinky na pokožku

Kyselina salicylová je čím dál tím víc známější, a to díky svým blahodárným účinkům pro pleť. Získává se z vrbové nebo březové kůry a nejvíce ji ocení lidé s pletí problematickou, aknózní a pletí náchylnou k ekzémům, dokáže však rozzářit i unavenou pleť s jemnými vráskami. V dnešním článku se zaměříme právě na její benefity a to, proč byste si ji hned měli pořídit také!

Kyselina salicylová je jako stvořená pro čištění pleti. Proniká až hluboko do pórů, které čistí a pomáhá tak předcházet černým tečkám, které jsou úhlavním nepřítelem všech, kteří se potýkají s problematickou pletí. Právě její schopnost pronikat hluboko do pokožky je klíčová k tomu, že dokáže skvěle bojovat s akné. Když budete poctiví a používat séra s kyselinou salicylovou pravidelně, zbavíte se nepříjemné mastnoty, která se na pleti tvoří a rozzáříte svou pleť tak, jako ještě nikdy.

Foto z Unsplash

Co kyselina salicylová dokáže?

  • čistí ucpané póry a zabraňuje vzniku černých teček
  • čistí pleť do hloubky a dezinfikuje ji
  • urychluje hojení akné a ekzémů
  • má exfoliační účinky, díky kterým bude pleť zářit
  • sjednocuje tón pleti

Exfoliační účinky 

Pokud neznáte slovo exfoliace, pak vám možná něco říká slovo peeling. Kyselina salicylová dokáže ve vyšší koncentraci odlupovat povrch pokožky, což znamená, že se zbavíte staré, mdlé kůže a vaše pleť bude rozzářená, barevně sjednocená a hlavně čistá! 

Na suchou pleť opatrně

Kyselina salicylová dokáže díky svým exfoliačním účinkům probudit i unavenou pleť s jemnými vráskami, při použití na suchou pleť s ní však buďte opatrní, jelikož může vysušovat, což by u suché pleti vedlo k nepříjemným potížím. Na suchou pleť postačí používat kyselinu salicylovou jedenkrát týdně, na mastnou pleť klidně několikrát do týdne.

Zdroj: allure.com, Náhledová fotografie: Gettyimages