Drama na pláži: Žena se opalovala, když přišel nečekaný útok! Všichni lidé se strachem dali na útěk

Epizoda se odehrála na pláži Sturla v italském Janově v pátek 8. července kolem 19:45. Po útoku se téměř všichni koupající dali na útěk, zraněné pomohl jen jeden turista.

Sedmačtyřicetiletou Italku Rossanu Padoan Falconeovou, která se na pláži opalovala, pokousalo zvíře, jež zřejmě přilákala vůně pizzy. A jaké zvíře to vlastně bylo? Divoké prase!

Podle Falconeové se k ní divočák najednou přiblížil a pokousal ji do ruky, přestože klidně seděla na ručníku. Ihned potom zvíře z pláže uteklo. Většina lidí po útoku udělala to samé, a to hodně rychle. Po zmizení kance pouze jeden turista začal volat o pomoc.  

„Objednala jsem si pizzu a kousek zůstal uvnitř kartonu. Když jsem viděla, jak se divočák blíží, zůstala jsem sedět, ale kousl mě do ruky. Lidé kolem utekli. Divoké prase také, ale pak se vrátilo a já měla problém posbírat si věci,“ vzpomíná Falconeová.

Ilustrační foto od Bruno van der Kraan z Unsplash

Dále Rossana říká: „Po půl hodině přijela záchranka s místní policií. Ta mě doprovodila do nemocnice v San Martinu, kde jsem dostala léky proti vzteklině, a předepsali mi antibiotika na šest dní.“

Opatření se nekonala

„Co mě ale udivuje je, že v pondělí 11. července jsme se vrátili na pláž s televizním štábem a ta byla plná divočáků. Po tom, co se mi stalo a bylo nahlášeno na místní policii, nebyla přijata žádná opatření, nedali tam žádné cedule. Lidé se dál setkávají s divočáky a může se opakovat to, co se stalo mně,“ poukazovala na situaci Rossana.

V posledních měsících v Itálii divočáci opakovaně útočili na lidi, například v Římě, kde se také rádi hrabou v odpadcích. Počet jedinců se výrazně zvýšil. Zemědělské sdružení Coldiretti odhaduje, že v regionu Ligurie žije 80 000 divokých prasat.

Zdroj: www.today.it, www.topky.sk. Náhledová fotografie: oliveromg z Freepik