Dokážete mezi plameňáky najít balerínu? Máte 11 sekund, abyste zjistili, jak je na tom váš postřeh

Hlavolam, který testuje pozornost pohledem na růžové plameňáky, se stal hitem. Je totiž potřeba mezi tolika růžovými ptáky najít balerínu. Ale není to vůbec jednoduché. Optická iluze již znejistila mnoho luštitelů. Ale možná právě vy budete patřit mezi šťastlivce, kterým se to povede.

Optické iluze dokáží skvěle otestovat vaši pozornost. Do této kategorie patří i obrázek plný růžových plameňáků. Ptáci však nejsou to jediné, co ilustrace skrývá; je mezi nimi ukryta i balerína. Najdete ji? 

Pokud jste tipovali, že má na sobě růžový kostým se širokou sukýnkou připomínající tělo a zbarvení plameňáka, nemýlíte se. Autor hádanky vložil balerínu mezi hejno plameňáků, aby mezi ně zcela zapadla. Je opravdu velmi komplikované zjistit, kde se nachází. A aby to nebylo příliš jednoduché, máte jen jedenáct vteřin na to, abyste ji našli. Pokud tento boj s časem prohrajete, nebude to velmi povzbudivé pro vaše ego. Ale pokud se vám to povede v daném časovém limitu, máte podle autora hádanky vysoké skóre IQ, jaké má jen jedno procento populace. 

Grafika, kterou vytvořila společnost Dancewear Central, se ukázala jako obtížná kvůli složitým detailům. Nejenže je třeba hledat mezi desítkami plameňáků, ale krky ptáků ve tvaru písmene S přidávají další prvek zmatku.

Už se vám podařilo tanečnici odhalit?

Trik spočívá v hledání baletčina tradičního účesu, který má sčesaný dozadu do jasně žlutého drdolu. Hledání tohoto barevného záchytného bodu pomůže tanečnici z obrázku „vytáhnout“.

Pozorní soutěžící si mohli všimnout baletky, která je schovaná v levém dolním rohu obrázku.

Hádanky spojené se zvířaty se v poslední době na internetu těšily velké oblibě a objevilo se několik podobných hádanek.

Zdroj: thesun.co.uk. Náhledová fotografie: wirestock z Freepik