Zpověď pěti astronautů o tom, co viděli ve vesmíru: záhady, které nikdo nedokáže vysvětlit

Jsme ve vesmíru sami? Tuto otázku si kladou vědci i obyčejní lidé. Zatím například nemůžeme stoprocentně potvrdit ani vyvrátit existenci mimozemských civilizací. Podle amerického astronauta Scotta Carpentera nad nimi ve vesmíru neustále bděli mimozemšťané v UFO. O své příběhy se podělilo i několik jeho dalších kolegů. Některé z nich jsou dost děsivé.

Vesmírný had

Vysloužilý astronaut NASA Franklin Story Musgrave má za sebou bohatou kariéru. Jednou prý viděl bílého hada dlouhého přes dva metry, jak se vznáší ve vesmíru. Není těžké si představit, že to mohla být hadice odpojená od kosmické lodi, ale Musgrave trvá na tom, že to byl skutečný had.

Záhadné klepání na dveře

Ve vesmíru není žádný zvuk, jen vakuum, a právě to dělá tento příběh děsivým. V roce 2003 seděl čínský astronaut Jang Li-wej ve svém raketoplánu, když údajně uslyšel klepání. Popsal to jako klepání dřevěného kbelíku do železného kbelíku. Zřejmě není jediný, kdo něco takového zažil. V letech 2005 až 2008 hlásili podobné zvuky i další čínští astronauti.

Jsou na Měsíci a pozorují nás.

Když se Neil Armstrong prošel po Měsíci a stal se prvním člověkem, kterému se to podařilo, následoval útok příznivců konspiračních teorií. Někteří tvrdili, že jeho historická procházka po Měsíci byla ve skutečnosti natočena ve studiu. Z mnoha konspiračních teorií obklopujících tento okamžik existuje jedna, která zůstává dodnes záhadou. NASA tvrdí, že zhruba dvě minuty po Armstrongově přistání na Měsíci v roce 1969 ztratila přenos. V tajné zprávě, kterou měl astronaut pro agenturu napsat, uvedl, že sondy na Měsíci byly obrovské. „To byste nevěřili! Říkám vám, že na druhé straně okraje kráteru jsou seřazeny další kosmické lodě! Jsou na Měsíci a pozorují nás,“ tvrdil údajně Armstrong.

Podivná vesmírná hudba

Během mise Apollo 10, zkušebního letu první mise na Měsíc, se astronauti pustili mimo jiné do testování různých zařízení. Ke svému překvapení uslyšeli ve sluchátkách podivný pískavý zvuk, který později popsali jako vesmírnou hudbu.

Něco lesklého na Měsíci

Astronaut NASA Alan Bean tvrdí, že na Měsíci viděl něco lesklého. Vypadalo to jako kůže z bot. Ať už to bylo cokoli, dodnes se nedá přesně vysvětlit, co viděl.

zdroj: topky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/HariSeldon58