3 místa, která musíte navštívit při podzimním výletu na Šumavu

Někdy máme na návštěvu zajímavé oblasti celý týden, jindy jen pár dnů. Která místa byste na Šumavě rozhodně neměli vynechat?

Černé jezero vzniklo z ledovce

Černé jezero je velmi dobře dostupné, proto je velmi jednoduché jej na svých cestách navštívit. Ať již máte kočárek, nebo se pohybujete na vozíčku, největší a nejznámější ledovcové jezero v České republice si pohodlně prohlédnete po klidné procházce lesem. Nadýchejte se čerstvého vzduchu a odneste si s sebou vzpomínku na krásu Šumavy. Jezero se nachází v nadmořské výšce 1008 metrů v samém srdci přírody.

Zaostřeno na nekonečno

Když se ocitnete na vrcholu vysokém 1214 metrů a uvidíte otevřené dveře, možná vás také napadne, že by se zde za svitu hvězd tvořily zajímavé fotografické kompozice. I přes den, kdy není zaostřeno na nekonečno, zde ale budete mít parádní výhled do krajiny. Vrchol Pancíř rozhodně nevynechejte. Nedaleko Železné Rudy se tak můžete těšit třeba z výhledů až k sousedům, nebo si dát v místní turistické chatě něco dobrého na zub.

A když už se budete blížit opět civilizaci, najděte si na mapě, kde se nachází Hojsova Stráž. Přece si nenecháte ujít šumavský orloj! Tak schválně, vyznáte se ve všech jeho částech?

Krásu Pancíře si můžete vychutnat jak za letních a podzimních měsíců,

tak v období sněhové přikrývky. Obě variatny rozhodně stojí za podívanou!

Nejvýše položený královský hrad

Když už se budete toulat šumavskými krásami, stálo by za to na vlastní oči spatřit také nejvýše položený královský hrad v Čechách. Kašperk si vychutnáte i s malými dětmi, stačí nechat auto na parkovišti, které se nachází něco přes kilometr od hradu. Poté už budete mít cestu k hradu připravenou i pro kočárky. Víte, kdo hrad nechal postavit? Již při pohledu na jeho architekturu vás zřejmě napadne, že to nebyl nikdo jiný, než římský císař a český král Karel IV. Tak vzhůru do historie, tato sahá až do roku 1356!

Už se těšíte na svou další cestu? Šumava vás zaručeně okouzlí.

Zdroj: Redakce. Náhledová fotografie: Pixabay