4 triky, jak vyčistit skvrny od červeného vína

Je jedno, že se ze všech sil snažíme. Stejně se to stane. Sklenice se převrhne a na stole, koberci, ubruse nebo na našem oblečení se objeví skvrna od červeného vína. Jak si s tím poradit, když nechcete používat chemikálie? Máme skvělé tipy.

1) Soda a sůl

Jednejte rychle. Na čerstvě vylité červené víno okamžitě přiložte kuchyňskou utěrku a vysušte, co jen jde. Poté zasypejte vzniklý flek solí. Na tu ještě nasypejte trochu sody. Takto ponechte povrch až do dalšího dne, kdy se vydáte k místu s vysavačem nebo čističem koberce.

2) Mléko vyčistí ubrus i oblečení

Nejprve osušte co nejvíce vína pomocí kuchyňské utěrky, poté na skvrnu nalejte trochu mléka. Snažte se, aby dobře vsáklo do skvrny. Po hodině se k místu vraťte a textilii vyperte. Tato metoda sice vyčistí i skvrnu na koberci, ale nalévat mléko na podlahovou krytinu není příliš moudré. Nedokázali byste je totiž dobře vymýt a mléko by se zkazilo. Proto tento trik používejte pouze u textilií, které můžete dobře vymýt.

Mléko vyčistí skvrnu od červeného vína. 
Fotka od Eiliv-Sonas Aceron z Unsplash.
Mléko vyčistí skvrnu od červeného vína.
Fotka od Eiliv-Sonas Aceron z Unsplash.

3) Vodka nebo slivovice

Skvrnu od červeného vína vyčistíte také pomocí silného alkoholu. Právě ten dokáže efektivně zbavit textilie zabarvení. Stačí pouze nalít trochu silného alkoholu na koberec, kde jste předtím vylili červené víno. A skvrna zmizí. Poté koberec vysušte.

4) Stelivo pro kočky

Pobíhají po vašem domově kočky? Potom zřejmě víte, co je kočičí stelivo. A právě tento substrát, kterým lidé vysypávají kočičí toalety, se dobře hodí pro odstranění červeného vína z povrchu koberce. Na skvrnu nasypejte stelivo a přitlačte na něj, aby dokázalo absorbovat všechnu vlhkost. Poté už stačí jen stelivo vysát.

Jednejte hned a poradíte si se skvrnami od červeného vína na každém povrchu.

Zdroj: www. winecoolerdirect.com. Náhledový obrázek: Gettyimages