Plešatění a vypadávání vlasů u můžů: Několik způsobů, jak tomu čelit

Vypadávání vlasů je jedním z problémů, který trápí celou jednu třetinu populace na svém světě. Nevyhýbá se přitom ženám ani mužům. Jedná se o naprosto přirozený jev. Nemusíte se proto obávat žádné hrozné nemoci. Mezi nejčastější příčiny vypadávání vlasů patří špatná strava, nedostatek vitamínů a minerálů, stres, užívání léků nebo genetika. Jak tento problém řešit?

1) Strava je velice důležitá

Vitamíny jsou klíčové nejen pro zdravé vlasy, ale i pro celkovou pohodu. Vitamín A podporuje zdravou produkci kožního mazu v pokožce hlavy, vitamín E zlepšuje krevní oběh a pomáhá vlasovým folikulům zůstat produktivní. Vitamín B pomáhá vlasům udržovat jejich zdravou barvu. Na tyto tři vitamíny byste se proto měli soustředit, pokud máte potíže s vypadáváním vlasů.

Stejně důležitá je ale také strava jako taková, která by měla obsahovat dostatek vitamínů a živin pro zdravý růst. Zároveň byste měli mít ve svém jídelníčku dostatek libového masa, ryb, sóji a dalších bílkovin. Právě bílkoviny podporují zdraví vlasů a pomáhají omezit jejich vypadávání. Zařadit do jídelníčku bílkoviny rozhodně není nic složitého a v kombinaci s vitamíny a minerály díky tomu budete mít nádherné, zdravé a pevné vlasy.

2) Zkuste masáž

Masírovat pokožku hlavy je prospěšné z důvodu podpoření a stimulace krevního oběhu, což působí pozitivně na vlasové folikuly. Zkuste si tedy například při mytí vlasů zároveň hlavu masírovat.

3) Snažte se nečesat mokré vlasy

Když jsou vlasy mokré, jsou velice slabé. Z tohoto důvodu byste neměli kartáčovat mokré vlasy, protože je mnohem vyšší šance na jejich vypadávání. Pokud to ale musíte provést, použijte hřeben se širokými zuby. Vyvarujte se také příliš častému česání, protože by to mohlo vlasy polámat a tak zvýšit jejich ztrátu.

4) Vyzkoušejte zelený čaj

Zelený čaj je pro lidské tělo blahodárný. Studie ukázaly, že vtírání zeleného čaje do vlasů může pomoci omezit problém s vypadáváním vlasů. Vše, co musíte udělat, je uvařit dva sáčky čaje v jednom šálku, nebo jednoduše zalít zelený sypaný čaj, a ten nechat vychladnout. Čaj následně naneste ke kořínkům vlasů. Nechte hodinu působit a poté vlasy důkladně opláchněte. Pro časné výsledky musíte tuto metodu opakovat pravidelně po dobu jednoho nebo dvou týdnů.

5) Doplňky stravy

V neposlední řadě je také možné vyzkoušet přípravky vytvořené přímo na míru mužům, kteří mají problém s vypadáváním vlasů. Tyto tobolky obsahují důležité živiny a vitamíny jako je Biotin, Zinek, vitamin B nebo kyselina Pantothenová. I to rozhodně stojí za zkoušku.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, Náhledový obrázek: nilimage z gettyimages