5 + 1 tipů jak se zbavit vodního kamene. Postačí vám pár ingrediencí

Vodní kámen se usazuje snad všude. Obzvláště v oblastech, kde je tvrdá voda, je s ním pracné bojovat. Poradíme techniky, které fungují.

Ocet na vodovodní baterie

Namočte papírovou utěrku do octa a omotejte ji okolo vodovodní baterie. Stačí, když ji necháte hodinu působit. Poté utřete uvolněný vodní kámen pomocí houbičky.

Chemická bomba

Tam, kde se usazuje vodní kámen, je možné udělat skutečnou chemickou bombu. Vezměte si ochranné rukavice a nasaďte si ochranné brýle. Místo zasypejte jedlou sodou a následně na něj nalijte trochu octu. Nechte prošumět a působit alespoň půl hodiny, poté setřete.

Ocet pro váš kávovar

Kávovar plný vodního kamene? Takovou spoušť asi pozorovat nechcete. Proto si nachystejte čisticí směs. Do kávovaru vložte šálek vody a šálek octa a spusťte běžný cyklus. Poté ještě kávovar napusťte vodou a znovu spusťte.

Kávovar vyčistíte od vodního kamene během chvilky. 
Fotka od poedynchuk z Pixabay.
Kávovar vyčistíte od vodního kamene během chvilky.
Fotka od poedynchuk z Pixabay.

Konečně čistá konvice

Čajová konvice je jedním z nejčastějších míst, kde se usazuje vodní kámen. Opět povolejte ocet. Naplňte konvici hrnkem octa a hrnkem vody. Vodu uveďte do varu. Poté ještě nechte alespoň hodinu působit, než konvici vymyjete.

Tablety na zubní protézy pro čistý kávovar

Pro vyčištění kávovaru můžete s klidem použít také tablety, které máte pro péči o zubní protézu. Kávovar naplňte vodou a přidejte tabletu. Zapněte cyklus a poté ještě jednou naplňte kávovar, tentokrát jen čistou vodou. Znovu přístroj zapněte. Kávovar tak pohodlně zbavíte nánosu vodního kamene.

Ještě přidáme jeden tip, jak se zbavit vodního kamene na sprchové hlavici. Stačí, když do sáčku nalejete ocet a přidáte lžičku sody. Hlavici od sprchy umístěte do sáčku a upevněte pomocí elastické gumičky. Ponechte působit přes noc, poté umyjte houbičkou.

Zdroj: lifehack.org. Náhledová fotografie: Gettyimages