Zimní zahrady a jejich výjimečné výhody, které se vyplatí znát

Zimní zahrady se stávají v současnosti velkým trendem. Není divu, vždyť každý si touží přiblížit nádheru přírody co nejblíže svému obydlí a vytvořit místnost, která bude pro něj oázou.

Moderní fenomén v podobě zimních zahrad si získává stále více nadšenců. Tyto kouzelné místnosti nejsou jen prodloužením našeho obydlí, ale mají pro nás nevyčíslitelnou hodnotu. Zde je jen několik výhod, které zimní zahrady nabízí.

Vytváří neopakovatelnou atmosféru pro odpočinek

Asi žádná místnost v domě nenabízí takové možnosti k relaxaci a odpočinku jako právě zimní zahrada. Potřebu přiblížit se stále více k přírodě pociťuje stále více lidí, a právě taková místnost nám ji zčásti přiblíží.

Přečtěte si také: Víte, jak poznat kvalitní terasu? Prohlédněte si 10 tipů

DCIM100GOPROGOPR1285.JPG

Spojují náš dům s naší zahradou

Zimní zahrada vytváří spojení mezi naším domem a naší zahradou. Přestože jde o trošku odlišnou zahradu a jinou místnost, než máme ve zbytku domu, stále nás chrání před povětrnostními vlivy. Může se dokonce použít jako kuchyň nebo salonek.

Prostor pro setkání s přáteli a rodinou

Zejména během zimy nebo špatného počasí lze takovou místnost využít jako prostor pro posezení s rodinou či přáteli. Zimní zahrada se tak může stát malou alternativou letního grilování

Zvyšují cenu nemovitosti

Jednou z hlavních výhod zimní zahrady je hlavně hodnota, kterou by mohla potenciálně přidat vašemu domu. Někdy může navýšit cenu až o 5% z celkové ceny vaší nemovitosti, což může být více než 375 000 Kč.

Zimní zahrada může přilákat potenciální kupce. Tato místnost nám totiž umožňuje vidět vaši zahradu a cítit se propojení s venkovním prostředím, ale zároveň nás chrání před špatným počasím.

Nabízejí místnost navíc

Moderní kryté zahrady jsou tak dobře postaveny a zvenčí chráněny, že mohou sloužit i jako ložnice, obývací pokoj nebo dokonce kuchyně.

Slouží jako izolační místnost

Zimní zahrada také šetří teplo v zimě a chladí během léta díky izolaci, která je standardem pro mnohé moderní zimní zahrady, a proto jsou tyto místnosti atraktivní v zimě i v létě.