Pohoda, či útrapy? Tipy na cestování s přáteli aneb Odvažte se být nezávislí

Cestování je sice hezké, ale pokud cestujete s přáteli, musíte dodržovat určitá základní pravidla. Zde je několik tipů na nezapomenutelný výlet s kamarádem či kamarády.

Dobré plánování

Každý člověk je individualita a každý z nás má při cestování trochu jiné priority. Jeden rád muzea, druhý chce jen relaxovat po kavárnách. Bez ohledu na to, jaký jste typ, přijměte libůstky svých partnerů. Jistě máte mnoho společného, ​​přece jen spolu cestujete na stejné místo a jste dobří přátelé. Náš tip je tedy udělat si seznam cestovatelských cílů, vy i kamarádi. Pak si je porovnejte, najděte společného jmenovatele a užijte si společné zážitky. To samé udělejte v případě rezervací ubytování, dopravy atd. Vše plánujte opravdu společně.

Odvažte se být nezávislý

Stejně důležité jsou jak společné zážitky s přáteli, tak i chvíle být sami se sebou. Není důvod někomu něco vnucovat, když se na to ten druhý necítí. Nejste k němu připoutáni, tak podnikněte něco i sami. Chcete vidět kostely v Římě a váš kamarád chce jít nakupovat? Prostě se rozdělte. Nejlépe uděláte, když si určíte čas a místo, kde se znovu setkáte, a do té doby si jen užívejte samotu.

S přáteli a selfie na cestách. Fotka od  pasja1000 z Pixabay

Kompromis

I když se budete řídit výše uvedenými radami, nezapomeňte, že necestujete sami. Je důležité, že někdy se prostě musíte umět dohodnout s ostatními. Vždy budou situace, kdy nebudete 100% souhlasit, ale s výsledkem by se mělo dát žít. Neukazujte neustále své ego. Přijde situace, která bude vyžadovat rozhodnutí buď/anebo. Pak musíte zůstat v klidu, celou věc si promyslet a promluvit si s partnerem/ry. Zvažte společně, jak důležité jsou pro vás jednotlivé možnosti, a společně se rozhodněte pro variantu schůdnou pro obě strany.

Rozdělit oblast a úkoly

Je opravdu důležité, aby bylo od začátku jasné, komu co patří. Hned po příjezdu do hotelu si ujasněte, který kout patří komu. Šatník by měl být také spravedlivě rozdělen. Co se pak děje v jiných zákoutích, není váš problém. Musíte se smířit s pořádnosti i chaosem vašich spolucestovatelů, oni zase s vašimi návyky.

Každý člověk je individualita

Nechte toho druhého dělat, co má rád, a bavte se svou věcí. Možná chcete „vymetat“ večírky, ale váš kámoš by si rád odpočinul. Třeba si i spolu vyražte, ale nikoho do ničeho nenuťte. Je hezké najít společnou řeč, ale stejně důležité je se nikomu nezavazovat. Důležité je najít zlatou střední cestu.

Zdroj: www.habittribe.com. Náhledová fotografie: Tony Prats z Pixabay