5 nejhorších návyků ve vašem jídelníčku, které vám způsobí nafouklé břicho: Zbytečná sabotáž!

Každodenní návyky mohou velmi snadno zhatit vaše úsilí zhubnout, aniž byste si to uvědomovali. Na vině je především špatná strava a nadýmání.

„Příliš mnoho kalorií z nadměrně velkých porcí potravin a nápojů slazených cukrem může také vést k nárůstu břišního tuku, což ztěžuje dosažení ideální postavy,“ uvedla registrovaná dietoložka Amber Pankoninová.

Zácpa může také způsobit pocit nadýmání, a dokonce i samotné nadýmání může být mylně považováno za tuk v oblasti břicha. Dietologové se shodují, že za nepříjemnými pocity může stát následujících šest stravovacích návyků. Pokud se jich zbavíte, přiblížíte se své vysněné postavě informujem portál eatthis.com.

  1. Nekonzumujete dostatek vlákniny

Pokud každý den nepřijímáte dostatek vlákniny, může to způsobit nadýmání.

„Její nedostatek vede k zácpě nebo jiným zažívacím problémům,“ řekla Pankoninová.

Vláknina zlepšuje pohyblivost střev, usnadňuje návštěvu toalety a vede k menšímu nadýmání. Podle doporučení by ženy měly denně sníst 21 až 25 gramů vlákniny a muži 30 až 38 gramů.

  1. Nedostatečná konzumace bílkovin

Konzumace malého množství bílkovin může způsobit nadýmání a způsobit, že vaše břicho nebude ploché.

Pokud konzumujete příliš mnoho jednoduchých sacharidů a málo bílkovin, může to způsobit zadržování tekutin a nadýmání. Dospělý člověk by měl sníst přibližně 0,8 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. To se však může měnit v závislosti na věku a úrovni aktivity. S přibývajícím věkem tělo potřebuje více bílkovin, aby se zabránilo úbytku svalové hmoty. Také lidé, kteří cvičí, potřebují více bílkovin.

  1. Žvýkání žvýkaček, zejména těch bez cukru

Když žvýkáte žvýkačku, abyste zahnali chuť na jídlo nebo se vyhnuli přejídání, přispíváte k nadýmání žaludku.

„Když žvýkáte, polykáte vzduch, což může vést k nadýmání a nepříjemným pocitům,“ vysvětlila registrovaná dietoložka Bonnie Taub-Dixová.

Žvýkačky bez cukru se často vyrábějí s cukrem-alkoholem, který způsobuje nadýmání, žaludeční a střevní potíže, plynatost a v některých případech i průjem informuje studie.

  1. Pití brčkem

Další důvod nadýmání. Pokud chcete mít ploché břicho, raději zahoďte slámu.

„Pokaždé, když pijete nápoj brčkem, pumpujete do střev vzduch,“ říká Taub-Dix.

Ještě horší je to, pokud pijete sycené nápoje.

  1. Dáváte přednost syceným nápojům

Sycené nápoje, včetně limonád, mohou také nadýmat.

„Protože přidávají bublinky do střev, takže pak máte pocit, že máte velké břicho,“ řekl Taub-Dix.

Ačkoli některé sycené nápoje mohou být zdravé, například perlivá voda, pokud jste citliví a pravidelně pociťujete nadýmání, měli byste dát přednost neperlivým nápojům.

zdroj: vysetrenie.sk, eatthis.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPictures