Kdo byl sériový vrah ze 16. století, Peter Niers?

Historie je plná děsivých, chladnokrevných zabijáků. Ale někteří opravdu posouvají své hrůzostrašné činy na úplně jinou úroveň hrůzy. Jedním z nich byl německý bandita Peter Niers.

O prvních letech života Petera Nierse toho není mnoho známo. Narodil se v rolnické rodině kolem roku 1540 v Německu. Kdy a kde, není přesně známo.

Jeho život a činy jsou obestřeny legendami a pověstmi. Niers byl údajně členem skupiny lupičů známé jako „Magická banda“ nebo „Čarodějnická banda“ (Die schwarze Schar), která terorizovala a plenila oblasti v Německu a Francii v průběhu 16. století.

Jeho příjmení se liší v závislosti na zdrojích. Peter Niers je také známý jako Peter Nirsch, Niersch, Nyers nebo Nyersch.

Kriminalita v tomto období v Německu prudce vzrostla a Peter Niers se z tohoto prostředí násilí vynořil.

Loupežníci byly gangy banditů, kteří cestovali po celé zemi a okrádali pocestné. Peter Niers dal dohromady svůj vlastní gang ve francouzském Alsasku.

Niers byl údajně inspirován zabijákem pastýřů známým jako Martin Stier. Říká se, že Stier udělal ze 48 svých kolegů pastevců členy zločineckého gangu.

Legenda praví, že Stier a jeho muži byli aktivní 22 let a cestovali až do Nizozemska. Martin Stier byl nakonec popraven v roce 1572.

Peter Niers byl obviněn z mnoha zločinů, včetně loupeží, vražd a údajného paktu s ďáblem. Legenda hovoří, že měl nadpřirozené schopnosti, které mu umožnily uniknout z mnoha situací, kdy byl stíhán či zadržen. Byl prý známý tím, že se dokázal proměnit v jinou podobu a uniknout tak spravedlnosti.

Nicméně, mnoho informací o Peteru Niersovi je spíše legenda než historicky ověřené skutečnosti.

zdroj: starsinsider, Titulní obrázek: Pixabay.com/Skitterphoto