Alkohol: Co dokáže udělat s vaším vzhledem a jak se tomu vyvarovat?

Alkohol může mít různé účinky na náš vzhled. Ovlivňuje podobu naší pokožky i naší váhy. Dokáže se postarat o rychlejší stárnutí našeho organismu, ale i o zarudlé oči.

Jak alkohol ovlivňuje pokožku

Alkohol dehydratuje naše tělo, a to včetně pokožky. Bohužel k tomuto efektu dochází pokaždé, když pijeme. Pití alkoholu může také způsobit, že naše tváře budou vypadat nafouklé a oteklé. Brzy zjistíme, že takto nafouknutý je i náš žaludek. Na vině jsou dehydratační účinky, kterými se alkohol vyznačuje.

Alkohol a přírůstek hmotnosti

Kalorie z alkoholu bývají označovány za „prázdné kalorie“, což znamená, že nemají vůbec žádnou nutriční hodnotu. V žádném případě tedy neprospívají vašemu tělu. Různé alkoholické nápoje mají odlišný obsah kalorií a mnoho z nich má také vysoký obsah cukru. Půllitr ležáku může obsahovat stejné množství kalorií jako plátek pizzy. Velká sklenice vína je kaloricky totožná se zmrzlinovým pohárem. Konzumace alkoholu v mnohých případech vede k přibývání na váze. Proto pokud trpíte obezitou raději alkohol ze svého jídelníčku eliminujte.

Rychlejší stárnutí

Pití alkoholu snižuje množství tuku, který naše tělo spaluje na energii. I když můžeme ukládat živiny, bílkoviny, sacharidy a tuky v těle, naše tělo není schopno ukládat alkohol, takže naše zažívání se ho chce zbavit, a to má přednost před ostatními procesy. Jsou tedy přerušeny nebo oslabeny ostatní metabolické procesy, včetně vstřebávání živin a spalování tuků. Tento efekt má za důsledek přibývání na váze a rychlejší stárnutí organismu.

Organismus, do kterého proudí alkohol, rychleji stárne. 
Fotka od Michal Jarmoluk z Pixabay.
Organismus, do kterého proudí alkohol, rychleji stárne.
Fotka od Michal Jarmoluk z Pixabay.

Oči

Alkohol způsobuje rozšíření drobných cév, a to včetně těch očních. Očními cévami následně protéká více krve, což je znát na první pohled. Oči po požití alkoholu vypadají zarudle až krvavě. Alkohol také narušuje spánkový režim a vede ke vzniku tmavých kruhů pod očima.

Alkohol má mnoho účinků na náš vzhled. Některé z nich jsou pozorovatelné ihned, jiné až po delším čase.

Zdroj: www.drinkaware.co.uk. Náhledový obrázek: Gettyimages