Největší čokoládová fontána na světě je v muzeu s neomezenými ochutnávkami

Ve švýcarském městě Kilchberg byl otevřen Home of Chocolate. Všichni milovníci čokolády tak mohou navštívit místo, které je koncipováno jako „více než jen muzeum.“ Zážitek je to opravdu působivý. Odejdete zklidnění a s břichem plným sladké dobroty.

Budova se stala součástí komplexu

Nové muzeum čokolády bylo projektováno jako kvádrový průmyslový blok obložený červenými cihlami. U vchodu do budovy je pak otevřen výhled na nádvoří. Fasáda má bílé prosklené cihly a je na ní umístěn název budovy, a to velmi poutavě. Je vyveden ve velkém zlatém písmu. Okolo jsou sklady, kanceláře a výrobna, kde se tvoří proslulá čokoláda.

Největší čokoládová fontána na světě

Mistři v oboru čokolády se samozřejmě nemohli nechat zahanbit a své muzeum vyšperkovali do posledního detailu. Kromě architektonicky působivé kompozice budovy na návštěvníka čeká také obří unikát: největší čokoládová fontána na světě. A uvidíte ji hned u vstupu. Když vstoupíte do atria budovy a ocitnete se u pokladny, uvidíte 9,3 metrů vysokou fontánu. Sama o sobě váží neuvěřitelné 3 tuny a v jejích útrobách se pohybuje na 1500 litrů čokolády. Ta protéká fontánou o rychlosti zhruba kilo čokolády za vteřinu.

Dozvíte se zajímavé informace

V muzeu se dozvíte informace ohledně pěstování kakaa, uvidíte také, jak se sklízí a zpracovává do čokolády. V muzeu je také část věnovaná historii čokolády, kde se dozvíte informace o tom, jak v dřívějších dobách ve střední Americe používali kakaové boby jako platidlo.

A pak vše ochutnáte

Ale nebojte se, pouze u teorie určitě nezůstanete. Prohlídka je obohacena také o praktické poznatky v oblasti mlsání. Nabízejí se vám čokoládové fontány, a to hned několik. Celá expozice je zakončena neomezenou ochutnávkou, takže milovníci sladké pochoutky si rozhodně přijdou na své.

Láká vás návštěva tohoto netradičního muzea?

Zdroj: www.lastampa.it. Náhledový obrázek: gettyimages