Přemýšlíte, zda si vůbec pořizovat záclony? Známe pro a proti

V minulosti bylo zcela nemyslitelné, aby domov nebyl opatřen záclonami a závěsy. Doba se ale mění. Nebo snad ne? Pojďme se podívat na všechna pro a proti.

PRO: Jedinečný pocit soukromí

Ať již bydlíte v paneláku, nebo obýváte velký rodinný dům na vsi, zřejmě jste si vědomi toho, že je vaše soukromí velmi důležité. Těžko byste nalezli materiál, který dokáže do místnosti vpustit dostatek světla a zároveň zachovat potřebnou míru soukromí uvnitř domácnosti. Záclony vám po celý den nabízí dostatek komfortu a intimity.

PROTI: Jako u prababičky

I přes to, že existují jemné materiály bez jakéhokoliv vzoru, má stále mnoho lidí pocit, že když si domů „pozvou“ záclony, jejich byt se promění v živoucí muzeum. Garnýže a žabičky všeho druhu milovníkům prostoru a minimalismu nahánějí hrůzu, možná je někdy dokonce tato představa budí ze snu. Milujete nekonečný prostor a nevadí vám, že do vašeho bytu půjde vidět? Záclony si nepořizujte.

Záclony se k minimalismu příliš nehodí. 
Fotka od Pexels z Pixabay.
Záclony se k minimalismu příliš nehodí.
Fotka od Pexels z Pixabay.

PRO: Stylový doplněk

Opět se nebudeme bavit o záclonách s šíleným vzorkem, které se vám již v pubertě snažila nabídnout vaše sousedka, které jste ze slušnosti stále říkali „této“. Záclony neodmyslitelně patří k bytovému designu a dokáží podtrhnout celkový dojem z místnosti. Umíte si představit ložnici jako ze snů bez toho, aby měla záclony až na zem?

Záclony a závěsy celý pokoj zútulní. 
Fotka od Pexels z Pixabay.
Záclony a závěsy celý pokoj zútulní.
Fotka od Pexels z Pixabay.

Je zcela na vás, zda si dopřejete nekonečný výhled bez kompromisů, nebo se na vašich oknech budou vyjímat něžné a romantické textilie. Důležitá je vaše spokojenost.

Zdroj: www.revistaad.es. Náhledový obrázek: gettyimages