Astronaut přiznává, že ve vesmíru viděl mnoho nevysvětlitelných jevů

Chris Hadfield se stal jedním z nejpopulárnějších astronautů v historii poté, co v roce 2013 na palubě ISS zahrál hit Space Oddity od Davida Bowieho. Bývalý pilot Královského kanadského letectva a amerického námořnictva hovořil o významu průzkumu Marsu v nedávném podcastu televize CBC. Uvedl také, proč by lidé neměli zaměňovat pozorování neidentifikovatelných létajících objektů (UFO) za důkaz mimozemského života. „Proč se snažíme přistát na Marsu? Myslím, že základní otázkou je, že Mars byl před čtyřmi miliardami let, kdy se na modré planetě poprvé zformoval život, velmi podobný Zemi. Takže pokud se to stalo tady, stalo se to i tam?“ řekl. ptá se astronaut v podcastu.

Na otázku, zda by někdy uvažoval o jednosměrné cestě na Mars, odpovídá, že ve svém životě podstupoval velká rizika spojená s výzkumem vesmíru a měl by o to zájem. „Potřeboval by však kompletní tým a jasný cíl mise. „Nakonec se tam dostaneme a já bych byl rád součástí týmu, který by to umožnil.“

Jeden z posluchačů se Chrise zeptal, zda sleduje sílící debatu na sociálních sítích i v mainstreamových médiích o pozorování neidentifikovaných létajících objektů. Poznamenal, že na obloze viděl nespočet věcí, kterým nerozumí, ale vidět něco a okamžitě z toho vyvodit závěr, že jde o mimozemský život z jiné sluneční soustavy, je vrchol hlouposti a nedostatek logiky. Dodal však, že existence mimozemského života stojí za zamyšlení, protože diskuse o pozorování UFO je zajímavá a pohybuje se na hranici mezi realitou a vědeckou fikcí či fantazií.

zdroj: CBC, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pexels