Babiččin trik na nejlepší palačinky: nezapomeňte přidat tyto dvě ingredience

Pravděpodobně neexistuje člověk, který by neměl rád palačinky. Částečně je to ovlivněno našimi vzpomínkami z dětství. Byly jedním z nejlepších jídel, které jste si mohli dát k obědu nebo večeři. Další nespornou výhodou palačinek je jejich všestrannost a rozmanitost. Můžete je jíst každý den po dobu jednoho nebo dokonce dvou týdnů a pokaždé je připravit na jiný způsob. Ať už dáváte přednost jakémukoli druhu palačinek, vyzkoušejte tento trik.

Příprava palačinkového těsta je velmi jednoduchá, ale zároveň dává velký prostor naší fantazii. Kromě mouky, mléka a vejce můžete přidat několik dalších ingrediencí, které chuť pokrmu vylepší. Možností je mnoho, ale dnes se zaměříme na jednu přísadu, která našim palačinkám dodá krásnou barvu a zajistí, že budou dokonale křupavé.

Ať už připravujete sladké nebo slané palačinky, vyplatí se přidat do těsta trochu soli a cukru. Tato kontrastní směs chutí vytvoří dokonalou rovnováhu. Těsto nebude mdlé. Možná si myslíte, že trocha soli a cukru ho zneutralizuje, nic to neudělá a ani to nepocítíte. Nic nemůže být dále od pravdy.

Existuje důvod, proč se například do uzenin přidává cukr nebo glukóza, když v konečném důsledku nemají se sladkostí nic společného. Vzpomeňte si na jedinečný a tolik oblíbený slaný karamel nebo chuť arašídového másla. Tento efekt způsobuje právě směs cukru a soli.

Kromě toho přídavek cukru způsobuje, že palačinky jsou pěkně hnědé a křupavé. Už žádné gumové a drobivé těsto. Cukr mu dodá dokonalou strukturu a pevnost.

Palačinkové těsto lze pro náročné strávníky obohatit trochou oleje nebo másla. Palačinky budou pružnější a další tuk zvýrazní a podtrhne jejich chuť. A pokud chcete, aby byly palačinky extra lehké a nadýchané, přidejte do těsta špetku jedlé sody.

zdroj: Recepty.Aktuality.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/tookapic