Byla označena za „nejhoršího sériového vraha“! Testy DNA vyvrátily její vinu, dostala milost

Žena strávila 20 let ve vězení za vraždu svých 4 dětí!

V Austrálii byla Kathleen Folbiggová (55) označena za „nejhorší sériovou vražedkyni“. Soud ji v roce 2003 poslal na 40 let do vězení za vraždu svých dětí. Nakonec si odpykala polovinu trestu. Díky novému vyšetřování byla omilostněna. Jejího případu se ujali vědci, kteří zjistili, že její děti pravděpodobně zemřely přirozenou smrtí.

Soudní proces s Kathleen Folbiggovou začal v roce 2003 a získal si velkou pozornost veřejnosti. Obžaloba tvrdila, že zavraždila své tři děti a čtvrté zabila. Dceři Sarah bylo v době smrti pouhých deset měsíců, dceři Lauře devatenáct měsíců, synovi Patrickovi osm měsíců a synovi Calebovi pouhých devatenáct dní. Děti zemřely v letech 1989 až 1999. Obžaloba tvrdila, že své děti udusila, ačkoli na jejich tělech nebyly žádné modřiny ani jiná zranění.

Jak uvádí BBC, soud se zaměřil na nepřímé důkazy. Ústředním bodem obžaloby byly její deníky. V denících, které v roce 1999 předal policii její bývalý manžel, psala o těžkostech mateřství. Psala, že ji trápí smrt jejích dětí a že ji „pronásleduje pocit viny“. Přestože neexistovaly přímé důkazy, že své děti zabila, soud nakonec rozhodl, že stráví čtyřicet let ve vězení.

Případ se však nakonec dočkal nového vyšetřování, kterého se ujal bývalý soudce Thomas Bathurst. Bathurstovo vyšetřování dospělo k závěru, že nic nenasvědčuje tomu, že by Folbiggová „byla něčím jiným než kojící matkou“. Na vyšetřování se podílela skupina imunologů, kteří zjistili, že dívky trpěly genetickou mutací CALM2 G114R, která může způsobit náhlou srdeční smrt.

Tým vědců vedla profesorka Carola Vinuseová z australské univerzity. Podle listu The New York Post vědci navíc zjistili, že Patrick trpěl neurogenní poruchou. Podle Bathursta nová zjištění naznačují, že děti pravděpodobně zemřely přirozenou smrtí. Na stopu je přivedla atypická sekvence DNA jejich matky.

Nakonec v pondělí 5. dubna podepsal generální prokurátor Nového Jižního Walesu Michael Daley plnou milost a nařídil Folbiggovo propuštění z vězení. „Existují důvodné pochybnosti o vině paní Folbiggové z vraždy jejího dítěte Caleba, způsobení těžkého ublížení na zdraví jejímu dítěti Patrickovi a vraždy jejích dětí Patricka, Sarah a Laury. Bylo to pro ni dvacetileté utrpení. Přeji jí klid,“ řekl Daley.

zdroj: BBC, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ichigo121212