Nejúčinnější přírodní detoxikační nápoje – vyčistěte své tělo!

Máte pocit, že vaše tělo potřebuje očistit? Teď je ten správný čas, aby vaše tělo začalo od znova! Vyplavte z něho všechny toxiny a naplňte své tělo čerstvými živinami, které vám pomohou zhubnout, získat energii a cítit se zdravěji každý den.

Nejste si jisti, jaké nápoje se mohou poskytnout nejvíce výhod? Nedělejte si starosti. Níže najdete 13 účinných nápojů, které detoxikují vaše tělo a zanechají vás svěží a zdravé.

1. Čerstvý ananasový džus

Přírodní enzymy, které se nacházejí v ananasu, vám poskytují mnoho zdravotních výhod. Bromelin, přírodní protizánětlivý a zažívací enzym, redukuje záněty zažívacího ústrojí a vedlejších nosních dutin a urychluje hojení odřenin a modřin.

Ananasová šťáva vám také dodává vitamíny C (jedna porce obsahuje 30 % denního příjmu) a působí jako antioxidant pro udržení vaší imunity.

2. Mátový čaj

Mátový čaj je známý pro jeho zklidňující účinek. Nejen, že posiluje nervy, ale také skvěle chutná. Je používán jako pomoc při trávení a pomáhá v boji proti špatnému trávení a nevolnosti. Šálek tohoto čaje jednou denně pomůže tomu, aby bylo vaše tělo štíhlejší a lépe se vám spalo. Mátový čaj může také zklidnit bolest v krku a pomoci vaší pleti aby byla jasnější a bez akné.

3. Zelný džus

Nezní to úplně lákavě, ale tento nápoj je vynikajícím zdrojem vitamínu C a obsahuje značné množství aminokyselin (které se mohou pochlubit protizánětlivými účinky). U džusů obsahující zelí bylo zjištěno, že pomáhá snížit cholesterol. Kromě toho, sklenice zelné šťávy slouží jako prevence proti vředům, rakoviny a proti problémům s tlustým střevem. 

4. Jablečný džus

Čerstvá jablečná šťáva je vynikající v tom, že doplňuje vaše tělo živinami, které potřebuje, aby bylo zdravé. Tato šťáva je bohatá na mnoho živin a poskytuje vám snadný způsob vstřebávat přírodní antioxidant, který pomáhá vyplavit odpady a toxiny z jater a ledvin. Pokud jste měli dlouhý víkend plný alkoholu nebo bohatého příjmu potravy, rozhodně nad tímto nápojem neváhejte.  Jak víte, jablka také obsahují vitamin C a kyselinu askorbovou, který podporuje produkci kolagenu.

5. Citronová voda

Jedná se o nejjednodušší detoxikační nápoj. Citrony jsou považovány za super ovoce, protože mají mnoho zdravotních výhod. Tyto výhody zahrnují čištění krevního oběhu a detoxikaci vašeho těla. Pití sklenice citronové vody, když se probudíte a než jdete do postele, dá vašemu tělu podporu, kterou potřebuje, aby se cítilo zdravě. Voda s vymačkáním citrónové šťávy lze použít pro všechny způsoby čištění – od posílení imunitního systému až po vyčištění akné.

6. Džus z aloe vera

Pravděpodobně jste četli o zdravotních výhodách aloe vera, ale věděli jste, že existuje i ve formě šťávy? Tato šťavnatá, sladká šťáva se vám může zpočátku těžko polykat. Aloe vera je silný lokální prostředek pro léčbu spálení sluncem, odřenin, povrchových popálenin, a dokonce i lupénky. Zázraky ale dokáže i uvnitř těla. Rostlina aloe vera obsahuje sbírku komplexních uhlohydrátů, antioxidantů a trávicích enzymů s přirozeným uklidňujícím účinkem. To znamená, že když pijete šťávu aloe vera, pomáháte obnovit rovnováhu tlustého střeva a podpořit hojení zánětu.

7. Zázvorový čaj

Zázvorový čaj, podobně jako máta peprná, zklidňuje tělo i mysl. Rovněž usnadňuje detoxikaci pomocí potu a zároveň uklidňuje podráždění žaludku. Jeden šálek vám pomůže zbavit se stresu z dlouhého dne a udržet vaše tělo čisté a zdravé. Přírodní lék proti bolesti byl také upíjen k léčbě bolesti zad, žaludku, hrudníku a artritidy. Bylina může být čerstvě strouhaná a vařená v čaji. Zmírňuje menstruační bolest, žaludeční křeče, průjem, nevolnost a zvracení.

8. Čerstvá šťáva z papáji

Podobně jako u šťávy z ananasu, pomáhá šťáva z papáji při trávení. To také zvyšuje váš příjem základních vitamínů a vyplavuje toxiny z vašeho těla. Pokud jste unaveni z ananasové šťávy zkuste usrknutí této tropické šťávy párkrát týdně. Jen se ujistěte, že kupujete papája šťávu z celého ovoce, protože nektar často obsahuje přidaná sladidla a postrádá vitamíny.

Zejména šťáva z papáji je bohatá na obsah karotenoidů, což také dodává šťávě jeho zářivou oranžovou barvu. Karotenoidy jsou bohatým zdrojem vitamínu A a lykopenu, které chrání tkáně, oči, ledviny, a tak pracují na prevenci rakoviny prostaty.

9. Čerstvá mrkvová šťáva

Sklenka čerstvé mrkvové šťávy nemusí znít jako nejchutnější nápoj, ale jeho nesčetné zdravotní přínosy z něj učinily jeden z nejoblíbenějších detoxikačních nápojů. Tento nápoj obsahuje vysoké množství vitamínu A, antioxidantů a minerálů. Je známý tím, že léčí střevní parazity, zácpu a zažívací problémy. Mrkev je zdrojem železa, který poskytuje základní energii při zásobování červených krvinek. 

10. Šťáva z čerstvé řepy

Tento nápoj celoročně výbornou výživovou variantu pro čerstvou šťávu! Řepné šťávy jsou považovány za zdraví podporující super jídlo, což znamená, že pití tohoto detoxikačního nápoje několikrát týdně pomůže léčit játra, vyrovnat cholesterol a snížit krevní tlak.

11. Jablečný ocet

Většině z nás není jablečný ocet cizí. Je to kuchyňský výrobek, který se běžně používá k vaření a na salátové zálivky…ale detoxikační nápoj? Jablečný ocet byl již delší dobu používán mimo kuchyni, zejména léčebným způsobem. Tento detox dává tělu dobrou dávku enzymů, zvyšuje příjem draslíku, podporuje zdravý imunitní systém, rovnováhu pH a zdravé trávení, kontroluje hmotnost a zklidňuje pokožku.

12. Pampeliškový čaj

Pampeliškový čaj je běžný lék na nadýmání, zácpu a podrážděný žaludek. Pampelišky byly po staletí používány jako lék v tradiční čínské a indiánské medicíně. Pampeliškové čaje jsou dnes nabízeny jako skvělý 48hodinový detoxikační přípravek. Studie ukázaly, že pampeliška obsahuje diuretikum a detoxikační vlastnosti jater a slibný nový výzkum zkoumá, zda má pampeliška také vlastnosti zabíjející rakovinu.

13. Čerstvý brusinkový džus

Brusinky obecně mají spoustu velkých zdravotních výhod, takže by nemělo být překvapením, že tyto malé bobule mohou být velmi prospěšné, když se změní na detoxikační nápoj. Jsou užitečné při léčbě infekcí močových cest a vředů. Neslazená brusinková šťáva může snížit riziko ledvinových kamenů, rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Brusinky také obsahují vitamín C, mangan a antioxidanty.

Zdroj: upfitness.com, obrázky: pexels.com