Charity Water: Znáte příběh člověka, který si dal za cíl zajistit přístup k pitné vodě lidem z celého světa?

Scott Harrison si během života stanovil několik cílů. Jeho životní cesta se ale naprosto změnila, když si usmyslel, že se zasadí o to, aby měl každý člověk na naší planetě přístup k čisté vodě.

Postihla jej tragédie

Když byly Scottovi čtyři roky, přestěhovali se s rodiči do nového domu. Bohužel se ale stala velká tragédie, jeho maminka se v domě otrávila plynem. Matka sice nezemřela, ale její imunitní systém ano. Od té doby musela být připojena na kyslík nebo nosit speciální respirátor. Nyní to byl on, kdo se začal starat o domácnost. Postupně se naučil vařit a zastávat domácí práce. Hrál v kostele, byl dobrým synem.

Potom se jeho život změnil

Když mu bylo 18, přestěhoval se do New Yorku. Založil si kapelu a s týmem lidí postupně vybudovali úspěšnou síť projektů pro noční kluby. Stal se z něj velmi úspěšný podnikatel, ale jeho život šťastný nebyl. Kouřil dva balíčky cigaret denně, bral drogy a jeho život neměl smysl. Byl opilý téměř každý večer. Věděl, že toto není život, který by chtěl žít.

Rozhodl se pro restart

Scott se poté přidal k charitě, která provozovala nemocniční loď. Ta se starala o lidi například v Libyi, jedné z nejchudších zemí světa. Lékaři se starali o odstraňování obličejových tumorů obřích rozměrů. Scott byl svědkem nejen toho, jak se život lidí v dané oblasti s příchodem lékařské péče mění k lepšímu, ale stále více jej zaráželo, jak mohou existovat místa na zemi, kde lidé pijí vodu z louží znečištěných zvířaty.

Scott si usmyslel, že by se chtěl dožít doby, kdy budou mít všichni lidé přístup k čisté vodě. 
Fotka od sutulo z Pixabay.
Scott si usmyslel, že by se chtěl dožít doby, kdy budou mít všichni lidé přístup k čisté vodě.
Fotka od sutulo z Pixabay.

Scott se rozhodl založit organizaci Charity: Water a dal si za cíl, že s její pomocí se zasadí o to, aby lidé po celém světě měli přístup k pitné vodě. Realizuje vrtání studen a usnadňuje život lidem v nejchudších oblastech světa.

Zdroj: www.charitywater.org. Náhledový obrázek: Getty Images