Chytré triky, které vám ráno pomohou se zamrzlým autem

Zima není pro řidiče veselým ročním obdobím, protože chladné měsíce přinášejí starosti s vozem. Výměna pneumatik, čištění sněhu a ledu z auta, odmlžování čelního skla a oken. Zde jsou jednoduché tipy, které vám pomohou s vaším autem v zimním počasí. 

Zamrzlá okna

Smíchejte ocet s vodou v lahvičce s rozprašovačem (použijte poměr 3:1) a nastříkejte tento roztok na zamrzlá okna. 

Zámek auta

Jedním způsobem, jak rozmrazit zamrzlý zámek auta, je použití běžného dezinfekčního prostředku na ruce. Alkohol v něm odstraní led a umožní vám odemknout auto. Stačí dát pár kapek dezinfekčního prostředku na klíč nebo do klíčové dírky a uvidíte, jak funguje.

Můžete také použít starou dobrou metodu. Zahřejte klíč od auta zapalovačem a vložte jej do zámku. Jen dávejte pozor, abyste se nespálili.

Zamrzlé dveře

Jak zabránit zamrznutí dveří automobilu? Použijte běžný kuchyňský olej ve spreji. Stačí ho nastříkat na gumové těsnění kolem dveří automobilu a rozetřít papírovou utěrkou.

Zamlžená okna

Pokud se okna zamlží, skvělý a snadný způsob, jak to napravit, je otřít okna houbou na tabuli. Tento trik snadno vyčistí zamlžené čelní sklo nebo okno, aniž by za sebou zanechal šmouhy a nečistoty.

Boční zrcátka

Abyste zabránili námraze na bočních zrcátkách, můžete je přes noc zakrýt igelitovými sáčky opatřenými gumičkami. Když následující den sáčky sundáte, uvidíte, že zrcátka budou bez ledu a nebudete je muset čistit.

Zamrzlá nebo zamlžená světla

Nejdříve světla umyjte a vytřete do sucha. Poté na ně naneste tenkou vrstvu vosku. Vosk zabrání hromadění sněhu a vlhkosti na vašich světlech. Tato ochrana vydrží několik dnů. 

Pokud vaše auto uvízne ve sněhu

V zimním období je dobré mít v kufru pár pytlů se stelivem pro kočky. Pokud vaše auto uvízne ve sněhu, nasypte kočičí stelivo před pneumatiky a problém je vyřešen.

Zdroj: brightside.me, Náhledový obrázek: Kaboompics .com ze služby Pexels