Co dělat s nachlazeným psem? Víme, jak mu pomoci

I zvířata mohou mít rýmu, ztížené dýchání, mohou kýchat či spát celý den. Příznaky nachlazení budou pravděpodobně trvat 5 až 10 dní.

Není však pes jako pes a je také jisté, že některá plemena jsou pro zimní podmínky lépe vybavena než jiná. S reakcí na nízké zimní teploty nesouvisí jen plemeno nebo typ srsti a tělesná konstituce, důležitý je také individuální zdravotní stav nebo věk vašeho miláčka. I když se jedná o plemeno, které by mělo dobře snášet chlad, nezapomeňte, že v důsledku celoročního pobytu v interiéru při pokojových teplotách se může náchylnost zvířat změnit, napsal web Magazin.pluska.sk.

Otužilý pes, zdravý pes

Psi, kteří žijí celoročně venku, se proto dokážou mnohem lépe vyrovnat se změnami počasí, ale i taková zvířata samozřejmě potřebují nejen přístřešek, ale také dobře izolovaný kotec na zimu. Pro některá plemena, která žijí v bytě, je určitě vhodné, aby byla v zimě oblečená, zvažte také délku procházky ve špatném počasí. Poslední, co chcete, je sváteční návštěva veterináře.

Fotka od Freephoto z Freepik

V zimě chraňte psy nejen před nízkými teplotami, ale také před špatným počasím, deštěm, sněhem nebo větrem. Menší psi s krátkou srstí se hůře vyrovnávají s náhlými změnami teploty. Takovým psům může vadit i průvan. Abyste předešli nachlazení, můžete svého psa nejen obléct, ale také dobře osušit po návratu z procházky. Dokonce i psi, kteří jsou odolní a vybaveni na zimu, mohou trpět kvůli soli, která se jim lepí na tlapky. Nezapomeňte tedy i na jejich důkladné očištění.

Co dělat, když pejsek nachladne?

Psi mohou nachladit, ale mohou dostat i virovou nebo bakteriální infekci. Jako preventivní opatření se proto doporučuje podávat kvalitní stravu obsahující potřebné živiny, které zároveň podporují imunitu psa. Pes by měl mít vždy dostatek vody a potravy. Pokud pes nemá horečku, kašel nebo pokud se jeho stav výrazně nezhorší, antibiotika nejsou nutná. Váš veterinář vám poradí, jak postupovat s ohledem na anamnézu vašeho psa.

„Stejně jako lidé, i psi mohou mít prospěch z bylinných léků. Vitamíny A, C a E, jakož i kyseliny omega-3 a omega-6 jsou důležité pro imunitu psů. Vědecké studie doporučují, aby psi preventivně užívali šípkové přípravky, rybí olej nebo vitamínové doplňky. Užitečný je i heřmánek, který má antibiotické vlastnosti a může se používat vnitřně i zevně při poraněních nebo kožních problémech,“ píše web Magazin.pluska.sk na základě portálu ireceptar.cz.

Zdroj: magazin.pluska.sk. Náhledová fotografie: Freephoto z Freepik