Co se děje s naší pokožkou během mrazivých dnů?

Mrazivé počasí negativně ovlivňuje stav naší pleti.

Chladné počasí nás vyzývá k tomu, abychom se o svou pokožku starali o něco pečlivěji než jindy. Odměnou nám bude vyživená pleť, na které nebude ani památka po šupinkách nebo svědivých místech.

Mráz pokožce nesvědčí

Nízké teploty mají na naši pleť velmi nepříznivý vliv. Vrchní vrstva kůže se vlivem mrazu stává tenčí a výsledek působení chladu je srovnatelný se stavem, kdy nás trápí suchá pokožka. Buňky rychleji odumírají, kůže má sklony k oděrkám a zarudnutí.

Dodržujete pitný režim?

Zimní měsíce mnohdy patří mezi ty, kdy nám nepřipadá důležité hodně pít. Zatímco v létě je přirozené, že vypijeme minimálně 2 litry tekutin denně, v zimě jako bychom si mysleli, že to potřeba není. Chyba lávky! Dehydratovaná pokožka se stává ještě náchylnější k oslabení. Pozorujete, že se vám z pleti odlupují šupinky? Jasný signál, že je třeba zvýšit příjem tekutin. I v měsících, kdy nemáte pocit žízně, byste měli své tělo dostatečně hydratovat. V opačném případě si přímo říkáte o dermatitidu, tedy o pocit silně svědivé pokožky.

Dermatitida vás může v zimě nepříjemně překvapit.
Fotka od Shane z Unsplash.

Krémy pomohou

Než opustíte byt a vydáte se vstříc dobrodružství v ledovém království, kde teploty klesají pod bod mrazu, nezapomeňte si ochranný štít pro vaši pleť. Hydratační krém s vitamínem C a kolagenem pomáhá buňkám regenerovat po nepřiměřené zátěži v podobě velmi nízkých teplot.

Nezapomeňte pečovat nejen o svou pleť, ale také o rty. Chraňte je balzámem s minimálním ochranným faktorem 15.

Zdroj: www.martiderm.com. Náhledový obrázek: 99mimimi z Pixabay.