Jaroslaw Kaczynski obviňuje Polky z nízké porodnosti. „Ve 25 letech si dávají do nosu“.

Pokud bude přetrvávat takový stav, že dívky, mladé ženy, budou ve věku 25 let pít stejně jako jejich vrstevníci, nebudou žádné děti, řekl Kaczyński.

Jestli situace zůstane taková, že dívky, mladé ženy, budou do 25 let pít stejně jako jejich vrstevníci, nebudou mít děti, tvrdí Jarosław Kaczyński. Tezi o příčinách nízké porodnosti Poláků vyslovil prezident PiS v sobotu na setkání s obyvateli Ełku, napsal polský Polsatnews.

Jarosław Kaczyński je polský právník a politik, spoluzakladatel a předseda strany Právo a spravedlnost a bývalý 13. premiér Polska.

Která oblast je dnes nejbohatší? No, Varšava, ale nejmenší počet dětí v Polsku je ve Varšavě, takže to není jen otázka ekonomiky, ale také určitého postoje lidí, zejména žen, protože to jsou ženy, kdo rodí děti, i když se to teď neví… – řekl Jarosław Kaczyński.

A tady je také třeba otevřeněji říci některé hořké věci. Pokud se udrží takový stav, že dívky, mladé ženy, budou do 25 let pít stejně jako jejich vrstevníci, nebudou žádné děti,“ řekl.

Jarosław Kaczyński: Nejsem zastáncem předčasného mateřství

Podle Kaczyńského musí člověk „nadměrně pít v průměru 20 let“, aby propadl alkoholismu. – Záleží na osobnostních vlastnostech, někdo dřív někdo později. A žena jen dva roky. Myslím to vážně,“ dodal.

Fotka od Polina Tankilevitch z Pexels

Nejsem zastáncem velmi raného mateřství, žena musí také dozrát, aby byla dobrou matkou. Ale když si ve věku 25 let nalévá hrdlo…. – Kaczynski uzavřel.

„Nejvíce deprimující je, že tento drzý a hulvátský typ Jaroslaw Kaczynski uráží polské ženy, zatímco sám je osobně zodpovědný za to, že si mladé rodiny nemohou dovolit mít děti,“ uvedl. – poznamenal.

„Děti nebudou, protože polské ženy si „dávají do těla“, tvrdí prezident Kaczyński. Ano, bude méně dětí. Protože jste šli po pásu developera, takže bydlení je luxus. Protože reálné mzdy klesají. Protože ženy se bojí těhotenství pod lex Przyłębska. – Adrian Zandberg zase napsal.

Kdo to nevidí, neměl by v Polsku vládnout.“ – dodal.

Tato slova vyvolala vlnu komentářů

Zmínil jsem se, že mladé ženy závodí s muži v pití alkoholu – připomněl v Olsztyně. Je to objektivně škodlivé a poctivý politik by měl – pokud něco takového ví, a já to vím z dobrého zdroje – o tom mluvit, protože je – opakuji škodlivé – nemůže si pomoci, že určité bibliologické faktory udělat, a jsou mnohem méně odolní vůči alkoholu než muži – vysvětlil.

Zdroj: polsatnews.pl. Náhledová fotografie: Maria Orlova z Pexels