Co si obléct do posilovny? Na oblečení záleží víc, než si myslíte

Chcete do léta zapracovat na své postavě a cvičení ve fitness centru se jeví jako dobré řešení? Jistě proč ne – ale co si obléct, aby se vám cvičilo pohodlně a mohli jste podávat dobré výkony? Poradíme vám, jak se obléct a co vzít s sebou.

Oblečení nenechte na náhodě

Rozhodně není jedno, co si oblečete. Zejména muži mají tendenci popadnout prostě staré tepláky, pytlovité kalhoty či roztrhaná trička. Na to dají pánské mikiny s potiskem a jdou. Klasické oblečení na doma rozhodně na cvičení není vhodné – je neprodyšné, hodně se v něm zapotíte a volné kusy se dokonce mohou zachytit ve strojích a způsobit zranění.

Jak vybrat spodní díl

Vždy mějte na paměti, že výběr spodního dílu by se měl řídit tím, co budete dělat. Plánujete-li hodně zapojit nohy, pak jsou lepší kratší kalhoty, které jsou přiléhavé. Pro jógu nebo podobné typy cvičení se mohou hodit spíše delší kalhoty, které dobře drží tvar a jsou dostatečně elastické.

Vyberte si horní díl

Vrchní část oblečení volte opět podle toho, co budete vykonávat. Velmi vhodná jsou volná trička nebo topy bez rukávů, které nijak nebrání pocení a umožňují dostatečnou svobodu pohybu. Jestliže je chladno, zvažte lehkou větrovku, případně mikinu opět z prodyšného materiálu.

Do čeho to všechno dát?

Hodí se mít větší sportovní tašku, kam snadno dáte nejen oblečení, ale také boty a pití. Stejně dobře ale může posloužit gymsack vtipný až na zádech, který je sice menší, ale snadno do něj dáte všechny potřebné věci a nezabere hodně místa. Stačí jej hodit na záda a vyrazit.

Jakou obuv zvolit?

Do interiérů je vždy dobrá obuv se světlou podrážkou, která nezpůsobuje skvrny na podlaze. Samozřejmostí je také to, že by boty měly být čisté a pohodlně sedět na chodidle. Ujistěte se také, že mají pevnou špičku a poskytují dostatečnou ochranu před možnými poraněním.