Dovolená na Liptově vás nadchne přírodou i historií

Kam na krásnou letní dovolenou? Co takhle vyrazit k našim východním sousedům? Okolí Liptova přímo láká k odpočinku, relaxu a také výletům do přírody. Tento turisticky oblíbený region je skvělý pro aktivní odpočinek, ze všech stran jej obklopují hory a příležitostí k aktivnímu vyžití je zde skutečně mnoho.

Kde se ubytovat?

Je zde mnoho možností, kde najít klidné a pohodlné ubytování. Můžeme doporučit například hotel Liptov v prostředí hor, kde se o vás královsky postarají a chybět nebude ani možnost vyrazit na výlety do přírody. Podobně skvělou možností jsou také apartmány Liptov přímo v lese, kde si budete skutečně připadat jako v lůně panenské přírody, a přitom budete mít na dosah všechny moderní vymoženosti a komfort hotelového bydlení.

Liptovská Mara

Jde o největší vodní nádrž na Slovensku, je to ráj pro turisty i rybáře. Má nejen rekreační, ale také praktické využití. Základem je protipovodňová ochrana, avšak běžně je využívána ke koupání a také vodním sportům.

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád je jedním z pěti vodopádů, které jsou prohlášeny za národní přírodní památku. Jedná se o 12metrový kaskádovitý vodopád, který můžete najít přímo v centru obce. Vytváří zároveň malé jezírko, kde se můžete za teplých dní osvěžit a vykoupat se.

Vrbické pleso

Jedno o největší přírodní vodní plochu v Nízkých Tatrách a nachází se v nadmořské výšce 1113 m. Snadno se k němu dostanete mnoha turistickými stezkami a trasu zvládnou klidně i méně trénovaní jedinci nebo menší děti. Navíc se odtud můžete vypravit po mnoha dalších turistických cestách na delší výlety.

Muzeum liptovské vesnice v Pribylině

Je to jeden z nejmladších skanzenů na Slovensku. Najdete v něm historické domy, dřevěnice, ale i spoustu zachovalých hospodářských budov. Asi nejzajímavější je kopie kostela Panny Marie a goticko-renesanční zámek z Parížoviec.