Den před svou smrtí zachránila zpěvačka Whitney Houston život své dceři

Aby se vám přezdívalo „The Voice“ (Hlas), museli byste mít obrovské hlasové schopnosti. A právě píseň „I Will Always Love You“ naprosto potvrdila, že její interpretka Whitney Houston si tuto přezdívku více než zasloužila.

Ale obrovský talent má i svou – většinou vysokou – cenu. Když Houston (sice píšeme v češtině, ale příjmení zpěvačky je tak známé, že všichni vědí, že je to žena, proto pro tento článek nebudeme její jméno přechylovat – pozn. autora) v pouhých 21 letech podepsala svou první nahrávací smlouvu, vstoupila do hudebního průmyslu, který ovládalo bezuzdné užívání kokainu. Její sňatek se zpěvákem Bobbym Brownem v roce 1992 k užívání drogy jen přispěl.

Smrt přišla noc před návratem

Whitney Houston nakonec zemřela 11. února 2012 poté, co se nedokázala zbavit závislosti na kokainu. Bylo to noc před 54. ročníkem udílení cen Grammy – kde měla vystoupit.

Ten večer pořádal její producent Clive Davis večírek v hotelu Beverly Hilton, jak už bylo jeho tradicí. Whitney se toho dne v hotelu Beverly Hilton ubytovala, ale bohužel se z něj už neodhlásila. Její dlouholetá asistentka Mary Jonesová zavolala záchranku poté, co našla 48letou zpěvačku ve vaně na hotelovém pokoji; ležela tváří ke dnu a nereagovala. Po dvaceti minutách resuscitace hasiči z Beverly Hills ve čtyři hodiny odpoledne konstatovali smrt Whitney Houston.

Hvězdná americká zpěvačka Whitney Houston v dobách své největší slávy, ale již v područí drog a alkoholu. Fotka od David Mark z Pixabay

Po hotelovém pokoji se našlo rozházené drogové příslušenství a koroner nakonec dospěl k závěru, že byla „akutně intoxikována kokainem“, což přispělo k její smrti. Bylo zde také nalezeno několik lahviček léků na předpis, včetně Xanaxu, Benadrylu a léku na uvolnění svalů Flexeril. Léky byly předepsány pěti různými lékaři. Houston měla v těle také stopy marihuany a v pokoji se nacházela otevřená láhev šampaňského, dvě piva a sypké tablety.

Soudní patolog Cyril Wecht ve své zprávě popsal události, které podle něj vedly ke smrti Whitney: „Myslím si, že oběť spadla do vody; byla v bezvědomí, mrtvá nebo umírala, když se dostala do vany,“ řekl. „Nedomnívám se, že smrt byla způsobena utonutím, i když nemohu vyloučit, že mohla být v agónii a s hlavou ponořenou ve vodě, což jistě mohlo přispět k její smrti.“

Dcera zůstala naživu, díky matce. Ale ne na dlouho…

Navíc je děsivé, že den před vlastní smrtí našla Whitney svou osmnáctiletou dceru Bobbi Kristinu Brown, jak spí ve vaně, a zachránila ji před utonutím. Tu ale bohužel stihnul podobný osud jako její matku a již ve 22 letech zemřela za podobných okolností – marihuana, alkohol, prášky na spaní. Byla taktéž nalezena ve vaně, poté udržována v komatu po dobu šesti měsíců a skonala na zápal plic 26. července 2015, tři roky po smrti své matky.

Zdroj: https://allthatsinteresting.com. Náhledová fotografie: Flickr: Americká zpěvačka Whitney Houston vystupuje 1. září 2009 se svou dcerou Bobbi Kristinou Brown v pořadu Good Morning America s písní „My Love Is Your Love“.