Deprese a špatné nálady vyřešíte přírodně. Stačí zkusit tyto všem dobře známé bylinky

Přiznejme si to, toto období zrovna nepatří mezi ty nejpozitivnější v našem životě. Snažte se proto, abyste se špatnou náladou a chmurami bojovali na všech frontách. Tak, co že si to dnes dáme dobrého?

Lékořice

Mnoho z nás si při vyslovení názvu této bylinky vzpomene na své dětství. Také jste mlsali lékořicové bonbony? A víte o tom, že se stále prodávají? Pokud si chcete zlepšit náladu, nemusíte ale přijímat hromady cukru v podobě sladkých dobrot. Lékořice je dost sladkým kořenem i tak. Zkuste si ji pořídit v lékárně a udělat si slabý čaj – budete doslova omámeni její sladkou chutí a příjemným aromatem.

V přírodní medicíně je lékořice kromě jiného používána jako přírodní zdroj jódu, je tedy vhodná zejména pro všechny dámy a přírodní cestou jim takto chrání správnou funkci štítné žlázy. Dopřejte si lékořicový čaj pokaždé, když na vás půjde špatná nálada. Budete mile překvapeni jejími účinky.

Cítíte se na dně? Dejte si šálek čaje lékořice.
Fotka od gate74 z Pixabay.
Cítíte se na dně? Dejte si šálek čaje lékořice.
Fotka od gate74 z Pixabay.

Rhodiola

Že jste o této bylince ještě neslyšeli? V tom případě je čas na změnu. Česky se rhodiola jmenuje rozchodnice a pomůže vám především v časech, kdy se cítíte vyčerpaní a psychicky na dně. Je toho na vás v životě mnoho? Dopřejte si tento doplněk stravy a pomozte tak sami sobě. Není nutné den přetrpět, raději se obklopte vhodnou stravou a dopřejte si přírodní endorfiny.

Doplňky stravy z rhodioly vám zlepší náladu. 
Fotka od monicore z Pixabay.
Doplňky stravy z rhodioly vám zlepší náladu.
Fotka od monicore z Pixabay.

Ženšen

Rostlině se nejlépe daří v chladném klimatu Severní Ameriky a Východní Asie. Po staletí je bylina využívána v tradiční čínské medicíně a je známá tím, že působí jako výborný adaptogen – látka, která nám pomáhá lépe zvládat fyzickou a psychickou zátěž. Rostlina obsahuje ženšenoid, který se mimo jiné zasluhuje o její protizánětlivé účinky. Bylinka má také pozitivní vliv na naši imunitu.

Přejeme vám, ať vám tyto bylinky udělají radost a zlepší vám náladu.

Zdroj: www.studiopilates.com. Náhledový obrázek: Getty images pro