Důchodci hrozí vězení za to, že se omylem dotkl prsu zdravotní sestry. Zapomněl si nasadit brýle

Britskému důchodci, který trpí krátkozrakostí, hrozí 10 let vězení za to, že se „omylem“ dotkl prsu zdravotní sestry.

Andrew Sington (76) se údajně snažil přečíst jmenovku na hrudi zdravotní sestry. Nyní je obviněn ze sexuálního napadení zmíněné zdravotní sestry. Vdovec v té době neměl brýle a tvrdí, že se „omylem“ dotkl prsu zdravotní sestry. „Omlouvám se, nechtěl jsem jí sahat na prsa, jen jsem si ověřoval její jméno,“ slyšel soud odůvodnění. Zdravotní sestra (40), která si nepřeje být jmenována, se s incidentem svěřila svým kolegům. Incident ji údajně šokoval.

Její právník označil důchodce za „výstředního“, ale vysvětlil, že muž skutečně moc neviděl, protože si nenasadil brýle. Zdravotní sestra popsala situaci tak, že incident začal, když ji důchodce při představování poplácal po ruce. Poté proběhlo setkání a sestra řekla, že jmenovku má na pravé straně, ale důchodce jí podal ruku zprava a dotkl se jí levého prsu. „Ztuhla jsem, byla jsem v šoku,“ říká zdravotní sestra.

Soud na základě dalších důkazů její žalobě vyhověl a důchodce bude 25. listopadu odsouzen u liverpoolského korunního soudu. Muž má poté 21 dní na odvolání.

zdroj: najky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/geralt