Rostlinné látky, které podporují zdravé cukry v krvi

S přibývajícím věkem, špatnou životosprávou nebo stresem se toto onemocnění snadno projeví a trápí plno lidí. Cukrovka má však několik typů. První typ je považování za vážnou nemoc. Při tomto typu cukrovky se doktoři snaží pacienta naučit sžít se s tímto onemocněním a nasadit mu léčbu. Ovšem není zde žádné východisko, jak ji vyléčit úplně.

Lněné semínko a cukrovka

Poslední výzkumy zjistily, že sloučenina LU6 obsažená v lněném semínku, má mimořádně zdravotní přínosy pro lidi trpící cukrovou typu jedna. Ta totiž pomáhá zpracovávat cukr v těle, udržovat normální hladinu inzulínu v plazmě a odstraňovat nezdravý cukr z těla ven.

Ostatní zdravé látky

Ovšem toto není jediná látka, která proti cukrovce dokáže bojovat. Již dříve byly nalezeny látky, které dokáží pomoci pacientovi podobným způsobem. Jaké látky to jsou?

Prvním z nich je arginin, který pomáhá k obnovování buněk. Další látkou je berberin, který se nachází především v bylinkách a funguje podobným způsobem. Kukuřičné vlasy pomáhají zase snižovat hladinu cukru v krvi a regenerovat organismus u diabetiků typu jedna. Žlutá kurkuma, ve které je obsažen kurkumin, byla také studována a zjistilo se, že díky ní dochází k regeneraci buněk. Stejným způsobem působil i genistein obsažení v sóje a červeném jeteli. Je důležité nezapomenout také na stévii, jako na zdravé přírodní sladidlo, které dokáže spolupracovat s léky na cukrovku a jejich účinky prohlubovat.

zdroj: medicalnewstoday.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/photosforyou