Evropské nemovitosti Brada Pitta pořízené ještě s Angelinou: „Věřím, že to pozvedá duši a ovlivní myšlení.“

Populární herec dlouhá léta vyjadřuje svou lásku k architektuře a je to vidět na jeho nákupech nemovitostí po celém světě. Ne o všech se ví, Brad Pitt během své kariéry vlastnil nemovitosti v Kalifornii, New Yorku, Louisianě i v Evropě.

Podle serveru Architectural Digest herec již dříve hovořil o své náklonnosti ke všemu, co se týká architektury a interiérového designu, a v talk show Oprah Winfreyové v roce 2004 řekl: „Je úžasné, že architektura je obrovské umělecké dílo, do kterého vejdete a jste v něm. Věřím, že to pozvedá vaši duši a ovlivní vaše myšlení.“ Koncem roku 2012 spolupracoval na kolekci s nábytkářem Frankem Pollarem a v roce 2020 namluvil dokument o Franku Lloydu Wrightovi  – nejvlivnějším americkém architektovi 20. století. Není tedy žádným překvapením, že si Pitt vybral několik působivých domů a díky svému času, investicím a citu pro detail je ještě více vylepšil.

2011: Francie – Château Miraval

Po mnoha nákupech domů a bytů napříč Spojenými státy se tehdejší manželský pár Pitt a Angelina Jolie v několika následujících letech zaměřil na nemovitosti po světě. Nejprve si pronajali a poté koupili vilu na francouzském venkově. Château Miraval v hodnotě 60 milionů dolarů zahrnuje zámek i vinařství, kde dvojice vytvořila stejnojmennou značku vína, nejznámější pro své růžové víno. Manželé se dokonce v roce 2014 uzavřeli na pozemku. Po jejich rozchodu a následném rozvodu to byl ale Pitt, kdo primárně udržoval spojení se značkou vína, o níž se vedl soudní spor kvůli tomu, že Angelina prodala svůj podíl. Koncem roku 2021 začal herec spolupracovat s francouzským producentem Damienem Quintardem na obnově nahrávacího studia na pozemku.

Angelina Jolie. Fotka od Marc Van Dijck z Pixabay

2016

Španělko, Mallorca

Zatímco Pitt natáčel své drama Spojenci (původní název Allied) z druhé světové války – uprostřed zvěstí o jeho blížícím se rozvodu, údajně s manželkou zaplatili 3,9 milionu dolarů za soukromou vilu na španělské Mallorce. O nemovitosti není mnoho známo kromě toho, že měří 900 m2 a může se pochlubit osmi ložnicemi a bazénem s výhledem na Baleárské moře. Místní média uvedla, že se Pitt a Jolie v okolí často pohybovali. Není jasné, zda tento dům Pitt stále vlastní.

Anglie, Surrey

Téhož roku si rodina Jolie-Pittových údajně pronajímala dům s osmi ložnicemi v Surrey v Anglii u řeky Temže za 21 000 dolarů měsíčně, zatímco Pitt natáčel film Světová válka Z (původní název World War Z) a Jolie pracovala na humanitárních projektech ve Spojeném království. Krytý bazén a posilovna – ideální vzhledem k místnímu deštivému počasí. Rodinný klan zde chtěl strávit šest měsíců, za nedlouho poté se ale manželský pár zvaný Brangelina rozešel.

Zdroj: www.architecturaldigest.com. Náhledová fotografie: Sciffler z Pixabay