Superschopnosti těchto potravin jsou překvapivé: Které byste měli začít jíst už dnes?

Co jsou superpotraviny? Některé druhy ovoce, zeleniny a dalších na živiny bohatých potravin. Mají úžasné přínosy pro naše tělo. Dokáží bojovat se záněty, nabudit imunitní systém, snížit riziko vzniku rakoviny nebo se postarat o psychickou pohodu.

Konopná semínka

Už jste vyzkoušeli semínka, která chutnají jako oříšky? Můžete si jimi posypat saláty, ale také těstoviny nebo smoothies. Konopná semínka pomáhají snižovat tlak a napomáhají správné funkci trávení.

Chia semínka

Chia semínka zpomalují stárnutí organismu, pomáhají obnovit správnou funkci trávení a zlepšují zdraví srdečního svalu. Dokonce bylo prokázáno, že jsou skvělou prevencí proti rakovině prsu.

Chia z Gettyimages

Aloe vera

Aloe vera je rostlina bohatá na antioxidanty, minerály i vitamíny. Používá se například k přírodní léčbě kožních potíží, dokáže ale pomoci i s upravením trávicího traktu.

Surový med

Nezpracovaný med je doslova nabitý živinami, proto by měl být na vašem jídelníčku téměř každý den. Dokáže preventivně působit proti cukrovce, ale také hojit rány. Je považován za jeden z nejúčinnějších antioxidantů, které máme k dispozici.

Surový med je plný cenných látek. 
Fotka od PollyDot z Pixabay.
Surový med je plný cenných látek.
Fotka od PollyDot z Pixabay.

Mateří kašička

Tuto látku vyrábí včelstvo pro svou královnu. Je základní potravinou, kterou se matka všech včel krmí. Právě tato významná látka je bohatá na nutrienty a látky, které si dokáží poradit například s astmatem, nebo zlepšovat zdraví nervové soustavy. Dokonce se používá při léčbě Alzheimerovy choroby.

Goji

Goji dodá vašemu tělu živiny, se kterými posílíte imunitní systém a zlepšíte zdraví své pokožky. Dokáže posílit tělo v boji proti rakovině nebo dodat zdroj tolik potřebné energie. Goji čistí játra a stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Goji z Gettyimages

Spirulina

Už jste slyšeli o této modrozelené řase? Její používání možná na první pohled nevypadá příliš vábně, tato potravina má ovšem doslova zázračné vlastnosti. Dokáže totiž dokonale detoxikovat tělo, a to i od kandid, toxinů i houbových infekcí.

Kterou z těchto potravin zařadíte do svého jídelníčku jako první?

Zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: Gettyimages