Ideální čas pro sběr březové mízy. Co vám přinese?

Březová míza se pomocí ulomení malých větviček stromu získává právě v těchto jarních dnech. Pomůže vám posilnit imunitu, pročistit organismus a nabrat sílu.

Hurá do přírody

Než se do sběru březové mízy dáte, vždy mějte na paměti, že si z přírody jdete vzít jen tolik, kolik sami potřebujete. Vyberte si malé větvičky ve spodní části stromu a pomocí řezu je odstraňte. Následně na místo upevněte nádobku na chytání tekutiny a vraťte se na místo následující den. Takto získanou březovou mízu pijte ihned čerstvou, již po dvou dnech dojde k jejímu zakalení.

Očistná kúra

Během začátku jara si dopřejte očistou kúru, kdy si dáte trochu březové kúry obden. Tento zvyk dodržovali naši předkové a používali jej jako jarní detox. Díky nápoji z březové mízy si do těla dostanete látky podporující imunitu, ale i další cenné živiny. Míza totiž obsahuje vitamíny A, C a B, sodík, draslík, železo, hořčík i množství přírodních cukrů.

Březová míza se sbírá ze začátku jara. 
Fotky od freestocks-photos z Pixabay.
Březová míza se sbírá ze začátku jara.
Fotky od freestocks-photos z Pixabay.

Pročistíte ledviny

Bříza je v lidovém léčitelství cenný zdroj látek pro osoby s potížemi s ledvinami a močovými cestami. Užívá se kůra, mladé výhonky listů, ale také právě zmiňovaná míza. Posiluje totiž právě ledviny. Míza z břízy se používá také pro zmírnění potíží při dně či artritidě. Bylo prokázáno, že její konzumace snižuje cholesterol a zlepšuje metabolismus.

Pokud si mízu netroufáte pít, lze ji použít i jako vlasové tonikum. Podporuje totiž růst vlasů a působí proti lupům. Stačí, když mízu vmasírujete do pokožky hlavy a necháte chvíli působit.

Zdroj: www.verywellmind.com. Náhledový obrázek: Getty images