3 důvody proč cukr nepatří do stravy malých dětí

dite

Zatímco minulé generace dávaly dětem cukr jen velmi výjimečně, dnešní malé děti k němu mají každodenní přístup. Cukr ale rozhodně do jejich jídelníčku nepatří. Proč byste měli tuto složku potravy svým potomkům dopřávat jen velmi zřídka?

1. Dětské zuby trpí

Cukr je úhlavní nepřítel zubní skloviny. V ústech se totiž rozkládá na škodlivé kyseliny, které zapříčiňují vznik zubního plaku a kazů. Přejete si, abyste od zubaře s dětmi odcházeli vždy jen s pochvalou? Vyhněte se denní konzumaci sladkých jídel a nápojů.

Dětské zuby si zaslouží být zdravé.
Fotka od S&B Vonlanthen z Unsplash.

2. Tohle pro své dítě skutečně chcete?

Není žádným tajemstvím, že narůstá počet obézních dětí. Kromě toho, že nadváha vede k celé řadě zdravotních potíží, zasahuje také výrazným způsobem do křehké dětské psychiky. Asi žádný rodič na světě nechce, aby bylo jeho dítě terčem posměchu a šikany.

3. Zvyšuje riziko vzniku cukrovky

Dát si slazenou limonádu, sladký džus nebo jiný cukrem obohacený nápoj každý den zvyšuje až o 50 % riziko vzniku prediabetu, předcukrovky. Ta je posledním stádiem měřitelné zvýšené hladiny glukózy v krvi předtím, než je diagnostikována cukrovka.

Zamyslete se nad tím, zda je skutečně nezbytně nutné svému dítěti podávat slazené pokrmy se stejnou pravidelností, jako to děláte dnes. Máte možnost toho hodně změnit.

Zdroj: www.revistamipediatra.es. Náhledový obrázek: od cottonbro z Pexels