Jáchym (29): Letní románek, na který mám celoživotní vzpomínku na těle

Jáchym prožil letní lásku, na kterou po celý zbytek života nezapomene, i kdyby chtěl. Dnes na vše vzpomíná s úsměvem.

Jeli jsme na vodu

„S kolegy z práce jsme se domluvili, že pojedeme na Sázavu. Musím se přiznat, že jako městský kluk jsem nebyl zrovna dvakrát nadšený, raději bych jel někam na víkend k moři. Ale nakonec jsem souhlasil a doufal jsem, že nebudu muset rozdělávat oheň nebo stavět stan. Sbalili jsme si batohy a vydali se na první stanoviště, kde už na nás čekaly lodě. Netušil jsem, jak bude řeka frekventovaná. Už při příjezdu s námi jelo několik skupinek,“ říká Jáchym.

Tolik lidí jsem nečekal

„Už při příjezdu na stanoviště jsme si při vyzvedávání lodí všimli, že sjíždět řeku je asi v oblibě. Byly tam rodinky, které měly stejná trika, party kamarádů, mladíci i zkušení vodáci. A mezi nimi my, taková nesourodá banda z města. Nikdo z nás nevynikal ve zručnosti, tak jsme si nechali se vším poradit. A mohlo se vyrazit,“ dodává Jáchym.

Celý den jely s námi

„Náš pánský kolektiv se velmi dobře bavil. Jako náhodou se spolu s námi ten den plavily také nějaké holky. Měly stejné tempo, občas jsme se zastavili a krátce povykládali. Večer spaly také ve stejném kempu, tak jsme s nimi dali řeč a pozvali je k nám na táborák. Mezi nimi jsem si všimnul drobné brunetky Lindy, která měla krásný úsměv. Ani ona tedy nepatřila mezi znalce vodáctví, byla tam poprvé, stejně jako já,“ píše nám Jáchym.

Já a oheň

„Dva dny jsme jeli stejnou trasu, dva dny jsme trávili spolu. Linda byla super holka, padli jsme si do noty,“ uvádí autor dopisu. „Večer jsme si dali spolu rum a musím se přiznat, že jsme to trochu přehnali. Zpívali jsme, tancovali, bylo nám fajn. Pořád se nám nechtělo jít spát. Ostatní už dávno odpočívali, my spolu pořád tancovali. Nakonec jsme se rozhodli poodejít z kempu a udělat si malé ohniště opodál. To se mi docela povedlo, i přes rumové opojení.“

Udělali jsme si oheň. Fotka od Free-Photos z Pixabay.
Udělali jsme si oheň. Fotka od Free-Photos z Pixabay.

Jáchym nakonec za svitu řeřavých uhlíků prožil s Lindou krátký milostný románek. Byli zrovna v nejlepším, když se Jáchym přiblížil k ohni až moc a na noze mu přistál žhavý kus, který se mu nemilosrdně zakousnul do kůže. Bylo po romantice. Rána se na kůži nikdy nezhojila. Jáchym si přes ni nechal po čase udělat tetování. Dodnes s úsměvem vzpomíná na letní časy. K ohni už se tolik nepřibližuje.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: gettyimages

Článek vychází z příběhu zaslaném naším čtenářem. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.