Jak funguje noční vidění a podle čeho vybírat?

Pozorování nočního života je velmi zajímavé pro všechny milovníky přírody a zvířat. Obvykle tyto přístroje používají hlavně myslivci a lovci, ale najít je můžeme také ve výbavě policejních jednotek nebo armády. Noční vidění ale můžete použít i v případě, že chcete jen pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. A to často znamená, že za nimi musíte jít v noci.

Fungování termokamery

Termovizní kamery pracují s tělesným teplem. Přístroje nepoužívají žádné osvětlení nebo zbytkové světlo. Díky tomu je můžete používat i v naprosté tmě. Přístroj zaznamenává infračervené záření, které reaguje na tělesnou teplotu ve svém okolí. Toto záření není pro lidské oko viditelné, ale může vám velmi přesně ukázat, co se nachází i desítky metru před vámi v temném lese.

Soustřeďte se na důležité parametry

Při výběru si pamatujte jednu zásadní věc. Čím více tlačítek, tím složitější nastavení. To může být velký problém, když se snažíte rychle zaostřit na zvíře v lese. Pro lovce to může být zásadní, protože stačí jen pár vteřin navíc při nastavování přístroje a mohou ztratit svou kořist. Kvalitní termovize Hikmicro vám nabídne vše, co hledáte. Další důležité faktory jsou:

  • velikost a rozlišení obrazovky,
  • přesnost a citlivost zaměření,
  • životnost baterie i přístroje,
  • cena.

Obrazovka musí být dost velká na to, abyste mohli pohodlně pozorovat své okolí ve tmě. Výkonné termovize Pard vám zajistí vysokou citlivost termokamery a nezaplatíte obrovské částky. Při výběru ale musíte samozřejmě zhodnotit hlavně účel, kvůli kterému si přístroj pořizujete. To je nejdůležitější, protože jinak můžete zbytečně vyhodit peníze z okna.

Vyberte model, který bude ideální cenou i funkcemi

Každá termokamera dokáže zaznamenat pohyb a tělesnou teplotu ve tmě. Nejchladnější místa uvidíte jako bílou barvu, zatímco tělesnou teplotu uvidíte jako červenou. Při volbě se dívejte na možnosti uchycení ke zbrani nebo dalekohledu. Dívejte se ale také na cenovou nabídku. Jestli nepotřebujete vysoký výkon při lovu, můžete si pořídit levnější model.

Fotka zdroj: Pixabay