Ochrana před neznabohy či pojištění sekačky na Maledivách? I takové kuriozity občas řeší pojišťovna

Pojištění nám přináší jakousi jistotu, že si chráníme to, na čem nám nejvíc záleží. V zahraničí se už dá pojistit opravdu cokoli. Požadavky klientů jsou různé – od pojištění hýždí až po saxofon. Bohužel ne všem lze vyhovět.

Ne každý předmět a aktivita jsou pojistitelné. S neobvyklými požadavky klientů se setkala nejenom Union pojišťovna na Slovensku, od níž vybíráme pár kuriózních požadavků od klientů.

Bača si chtěl pojistit ztrátu ovcí

Maximálně zodpovědný chtěl být pastýř ovcí ze severu Slovenska, který pojišťovně poslal žádost o uzavření pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Nebylo by na tom nic neobvyklého, kdyby nepožadoval jedno konkrétní pojištění odpovědnosti – za ztrátu svých ovcí. 

Fotka od Getty Images

Sekačka na prvním místě

Velmi kuriózní požadavek na pojišťovnu Union měl také klient vlastnící vilu na Maledivách. Kolem své usedlosti má rozsáhlý trávník a tak žádal o pojištění sekačky. Jeho noční můrou totiž bylo, že se mu na obrovském trávníku může přístroj pokazit.

Starosta chtěl ochránit koryto řeky před vodou

Záplavy umí nadělat obrovské škody na majetku. Mnohé slovenské obce a města se rozhodly investovat do úpravy a regulace vodních toků, například i do úpravy koryta potoka. Jedna z obcí ale pojišťovnu požádala o pojištění tohoto koryta potoka pro případ, že by bylo zase zničeno živly – konkrétně vodou. 

Fotka od Getty Images

Proti bezbožníkům

Ochránit majetek ať už před živly, pro případ krádeže nebo vandalismu lze právě prostřednictvím pojištění. Slovenská pojišťovna však obdržela požadavek od klienta, který zřejmě nevěří místním neznabohům a má oprávněné obavy – žádal o pojištění dřevěného kříže, který se tyčí nad obcí.

Co si lze na Slovensku pojistit?

„Výše uvedené kuriózní žádosti samozřejmě nebyly přijaty do pojištění, přesto však denně dostáváme dotazy od našich klientů, co by se pojistit dalo a věnujeme se jim individuálně. Jsou situace, kdy se vyhovět zkrátka nedá, ale vždy hledáme možnost, jak našim zákazníkům vyjít vstříc,“ vysvětluje mluvčí pojišťovny Beáta Dupalová Ksenzsighová.

Zdroj: www.trend.sk. Náhledová fotografie: Getty Images