Výběr vhodné obuvi pro turistiku je důležitý

Pravidelná chůze je skvělý sport, který působí na organismus jako lék. Pohyb nelze ničím jiným nahradit a zdravý dospělý člověk by měl ujít kolem deseti tisíc kroků denně, ale zejména v horském prostředí je nesmírně důležité, aby turista sáhl po vhodné sportovní obuvi.

Turistika je úžasný sport, který utužuje zdraví, zlepšuje fyzickou kondici a přispívá k psychické rovnováze, ano i díky turistice se vám vyplaví hormony štěstí a budete se cítit skvěle. V horském prostředí však nikdy nelze podcenit kvalitní sportovní oblečení a obuv, protože je dobře známo, že horské počasí je velmi rozmarné. Každý typ obuvi – vycházková, sportovní, pracovní, domácí a všechny ostatní, vždy slouží ke konkrétnímu využití. Co se turistických bot týče, už z názvu vyplývá, že nejčastěji po nich sahají výletníci, rekreanti a turisté, kteří navštěvují přírodu. Výběr turistických bot proto nikdy neuspěchejte a obuv volte promyšleně.

Krásné toulky v přírodě

Důvodů, proč si zvolit na toulky v přírodě značkové turistické boty je několik – nerovný terén, mokrý povrch, náročné stoupání, strmé klesání a nestálé povětrnostní podmínky, o které v horském prostředí není nouze. Kvalitní turistická obuv dodává nohám potřebnou oporu a navíc při chůzi tlumí i nárazy, díky kvalitní obuvi se vyhnete i zdravotním problémům, které způsobuje právě nevhodná a nekvalitní obuv. Je důležité vědět, že nevhodná obuv může při chůzi způsobit nejen odřeniny, ale poškodit také chodidla a způsobit chybné držení těla. Každá turistická obuv má být proto pohodlná, nepromokavá a zároveň vzdušná, aby nohám poskytovala komfort v každém směru.

Kvalita nade vše

Skvělým tipem na kvalitní turistickou obuv je úžasná značka Salewa. Salewa boty chrání nohy nejen před chladem a vlhkostí, ale přispívají také ke stabilitě těla při chůzi a nohám zajistí jemnější došlap. Při výběru však vždy dbejte na správnou velikost – na přesnou délku a šířku obuvi, také na vhodný střih a co nejnižší hmotnost. Nespornou výhodou značkové turistické obuvi je také to, že při chůzi minimalizuje únavu končetin a eliminuje riziko úrazů a o bezpečnost jde především.

Maximální pohodlí

Před nákupem turistické obuvi byste si měli položit tyto tři základní otázky: v jakém terénu, v jakém ročním období a v jakém počasí budete obuv používat. Základní dělení turistických bot je na vysoké a nízké. Vysoká turistická obuv chrání končetiny i v náročných povětrnostních podmínkách a lépe stabilizuje kotník na nerovném povrchu. Tato obuv se doporučuje zejména do hornatého a skalnatého terénu.

Široký sortiment

Kdy je třeba vyměnit starou turistickou obuv za novou? Když obuv jeví známky mechanického poškození, když je povrch odraný nebo roztrhaný a je-li popraskaný nebo jinak zničený vnitřek bot. V takových případech neváhejte a starou obuv vyměňte za novou. Na stránce www.topski.cz naleznete široký sortiment kvalitních značkových modelů, stačí si jen správně vybrat podle svých představ a priorit. Výběr je pestrý a určitě si vyberete.      

zdroj obrázek: Dreamstime.com