Tipy, díky kterým vaše auto zvládne zimu beze škody

Zimní měsíce se velmi rychle blíží a s nimi také sezóna sněhu, ledu a mrazu. Na to musíte důkladně připravit hlavně své auto, které v kontaktu s ledem a posypovou solí může schytat škrábance i další poškození. V zimě byste měli myslet hlavně na:

  • akumulátor,
  • karoserii,
  • skla,
  • parkování a palivo.

S péčí začněte na podzim

Již na podzim musíte opravit všechny škrábance, vůz navoskovat a důkladně umýt. Možná o tom nevíte, ale auto a podvozek by se měli umývat každé dva měsíce, a to během léta i zimy. Díky tomu včas odstraníte sníh, sůl a další nečistoty. Díky tomuto postupu se můžete vyhnout korozi podvozku i karoserie. To je přitom obrovský strašák každého majitele automobilu.

Dávejte vždy přednost ručnímu mytí. Celý vůz umyjte silným proudem vody, např. v samoobslužné myčce. Auto nikdy nemyjte v silných mrazech. Počkejte na dny, kdy bude -5°C nebo tepleji. Po umytí se musíte pustit do pořádného vysušení a nakonec karoserii opatřete voskem, který ji bude chránit před dalšími nečistotami a škrábanci.

Prostředky, které musíte mít neustále po ruce

Každý řidič by měl mít v autě během zimy škrabku. Můžete ale použít i mnohem lepší a jednodušší způsoby, jak se zbavit námrazy. Kromě toho potřebujete zimní clonu do masky vozu, jestli ji chcete ochránit před nečistotami a závějemi sněhu. Vyčistit tento prostor na čelní straně auta je po zimě náročné, ale díky tomuto produktu si s tím nebudete muset dělat starosti.

Drobnosti, které vám zpříjemní cestování v autě

V zimě se vám bude hodit ještě jeden pomocník v kufru. Koupit vanu do kufru je velmi dobrá investice. Není drahá a budete mít v kufru neustále čisto. Voda i špína zůstanou ve vaně, kterou snadno vyčistíte a nebudete mít zničený interiér vozu. Nezapomeňte proto na tuto drobnost, která vám hodně zpříjemní cesty i následnou údržbu auta.

Fotka zdroj: Pixabay