Jak se rychle zbavit migrény? Vyzkoušejte limonádu z blahodárné himalájské soli

Jen málo co vám dokáže zničit den tak spolehlivě jako migréna. Když na vás přijde nesnesitelná bolest hlavy, udělali byste snad cokoli, abyste ji zahnali. My jeden takový spolehlivý recept máme.

Nevolnost, citlivost na světlo a pulzující bolest při migréně mohou znemožnit celkové fungování organismu. Když vás migréna zastihne v práci, s největší pravděpodobností nebudete schopni správně pracovat a přemýšlet. Může se zdát, že migréna se objevuje bez varování a bez příčiny. Ve skutečnosti jsou však migrény často důsledkem nedostatku živin. Zaměřte se hlavně na vitamín D, B12 a koenzym Q10 a další živiny jako hořčík, draslík a sodík. Dejte si také pozor, abyste přecházeli dehydrataci, což je další rizikový faktor při vzniku migrén. Pokud trpíte na migrény často, zaměřte se na tyto živiny.

„Máme pro vás recept na limonádu z himálajské soli, která pomůže zastavit migrény a bojovat proti výše uvedeným faktorům,“ nabízí pomoc bloger David Wolfe na svém stejnojmenném webu.

Co budete potřebovat?

– himálajská růžová sůl: čtvrt lžičky

– dvě polévkové lžíce citronové šťávy

– 250 ml vody

– jedna čajová lžička medu – můžete vynechat

Himalájská sůl. Fotka od monicore z Pexels

Postup přípravy limonády

Ve vodě rozpusťte sůl, poté přidejte citronovou šťávu (při opačném přidání by to šlo hůře). Vše dobře promíchejte do úplného rozpuštění soli. Poté můžete přidat med, pokud chcete limonádu osladit. Med ale není hlavní účinnou složkou limonády. Jakmile nápoj vyrobíte, ihned jej zkonzumujte. Následně jej ještě zapijte sklenicí vody.

Proč limonáda z mořské soli pomáhá při migréně?

Jak jsme uvedli výše, k migréně přispívá dehydratace a nedostatek živin v těle. Spojení vody a himalájské soli vám do těla dopraví obojí. Obyčejná kuchyňská sůl je vysoce zpracovaná, kdežto himalájská sůl obsahuje řadu živin, které udrží rovnováhu elektrolytů v těle a pomohou tělu lépe využít přijatou vodu.

Zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: designbyja z Pexels