Po 20 letech přiznání Britney Spears: Timberlake nechtěl dítě, tak jsem ho poslechla a šla na potrat

Kdysi hvězdná zpěvačka Britney Spears (41) vyvolává v posledních letech velkou pozornost médií a nedávno ohlásila vydání své knihy, ve které slibuje odhalení několika překvapivých faktů. Jedním z nich je údajný potrat, ke kterému došlo v době, kdy byla Britney těhotná se svým tehdejším partnerem Justinem Timberlakem.

Pár se seznámil jako děti a stali se jedním z nejpopulárnějších párů showbyznysu, ale jejich vztah skončil dramatickým rozchodem. Britney v knize The Woman In Me, která vychází již zítra, vypráví, že byla přinucena k potratu Justinem, který nechtěl mít dítě, protože podle něj ještě nebyli na rodičovství připraveni. Zpěvačka přiznala, že by nikdy sama nepodnikla krok k potratu a celý zážitek označila za jednu z nejstrašnějších věcí, které kdy zažila. Ještě před vydáním knihy se kolem Britney Spears šíří spekulace a očekávání, jaké další tajemství může odhalit.

Jedním z nich je například odhalení, s nímž přišel časopis People. Ten zveřejnil upoutávku, která prozrazuje, že Britney je s Justinem těhotná. Dvojice se seznámila, když jako děti vystupovaly v The Mickey Mouse Club. O několik let později se do sebe zamilovali a vytvořili jeden z nejpopulárnějších párů v showbyznysu. Nebyla nouze o romantická gesta a fanoušci jim opravdu fandili. V roce 2002 však přišel dramatický rozchod. Zpěvačka prý byla svému milému nevěrná.

Jak nyní vyšlo najevo, údajná nevěra nebyla jediným vážným problémem, kterému mladý pár musel čelit. Britney byla totiž těhotná už v době, kdy jí mohlo být 18 nebo 19 let, a Timberlake ji v podstatě donutil k potratu.

„Bylo to překvapení, ale pro mě to nebyla tragédie. Justina jsem moc milovala. Vždycky jsem doufala, že jednou budeme mít rodinu. Jen to přišlo mnohem dřív, než jsem předpokládala,“ píše o těhotenství v knize dnes jednačtyřicetiletá Spearsová.

„Ale Justin z toho těhotenství rozhodně nebyl nadšený. Říkal, že nejsme připraveni na to, abychom měli v životě dítě, že jsme příliš mladí,“ stojí v úryvku ze zpěvaččiny knihy.

„Jsem si jistá, že mě kvůli tomu budou lidé nenávidět, ale souhlasila jsem, že ho mít nebudeme. Nevím, jestli to bylo správné rozhodnutí. Kdyby to záleželo na mně, nikdy bych to neudělala. Ale Justin si byl tak jistý, že otcem být nechce,“ dodala Britney, která potrat označila za jednu z nejmučivějších věcí, které kdy zažila.

Poté, co se hvězdný pár v roce 2002 rozešel, Britney se svým druhým manželem Kevinem Federlinem přivítala na svět dva syny – Seana Prestona (18) a Jaydena Jamese (17).

Zdroje: people.com, bbc.com. Náhledová fotografie: Britney Spears By rhysadams from Derby, United Kingdom – Britney Spears- Piece of Me – Jan 2014-40, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=119053785