Jarní úklid oken: S našimi tipy to bude hračka

Když se podíváte na vaše okna, jímá vás hrůza? Nebojte se, s našimi tipy bude jarní očista oken skutečnou pohodou. Jdeme na to!

Vyberte správný den

Asi tušíte, že nemá smysl se do práce pouštět v mrazivý nebo deštivý den. Stálo by to příliš mnoho zbytečného úsilí. Ideální den pro umývání oken je ten, kdy venku příliš nefouká a je polojasno. A proč ne slunečný den? Klidně si jej vyberte, ale slunce vám vaši práci možná osuší dříve, než budete s výsledkem spokojeni. Museli byste okno znovu namáčet a zbavovat se šmouh.

Jen čtyři obyčejní pomocníci

Reklamy jsou sice plné mycích prostředků, které se jejich výrobci zoufale snaží prodat. Vy ale nemusíte kupovat vůbec nic. K dokonalému výsledku vám postačí obyčejná kuchyňská houba, trocha prostředku na nádobí, gumová stěrka a ocet. Samozřejmě pokud máte stěrku s odsáváním, práce vám půjde rychleji. Potřeba to ale není.

K úklidu si přizvěte stěrku, kuchyňskou houbičku a především ocet. 
Fotka od OpenClipart-Vectors z Pixabay.
K úklidu si přizvěte stěrku, kuchyňskou houbičku a především ocet.
Fotka od OpenClipart-Vectors z Pixabay.

Dokonalý lesk díky octu

Právě ocet se zaslouží o ten nejlepší výsledek. Nachystejte si dvě nádoby v teplou vodou. Do první dejte trochu prostředku na nádobí a pomocí drsné strany houbičky z oken odstraňte nečistoty a prach. Následně povrch setřete stěrkou. Nyní přichází na řadu právě ocet: Do druhé nádoby s vodou nalejte pouze teplou vodu a několik lžic octa. Hadrem namočeným ve vodě okno znovu umyjte. Opět setřete stěrkou a máte hotovo!

Využijte čas

Než se dáte do mytí oken, sejměte záclony a vložte je do pracího vaku do pračky na program určený k praní jemných textilií. Nemáte prací vak? Použijte běžný povlak na polštář. Dejte pozor, abyste zvolili minimální počet otáček. Před koncem programu do zásuvky na prášek nalejte lžíci škrobu. Když bude okno čerstvě umyté, už můžete vesele věšet také překrásně čistou záclonu.

Zdroj: www.goodhousekeeping.com. Náhledový obrázek: getty images