Generacemi prověřené: Rady, jak rychle zatočit s nachlazením

Jarní období je již tradičně spjato s nachlazením. Víte, jak se s rýmou, kašlem a nachlazením vypořádaly naše babičky? Pojďte se s námi podívat na jejich postupy.

Na teplotu majoránka

Pokud někoho v rodině trápila zvýšená teplota, na plotnu se hned přistavila voda s majoránkou. Z dnešního pohledu obyčejné koření a přísada do mnoha jídel tehdy byla tím prvním, po čem lidé sáhli. Pokud cítíte, že na vás jde rýma a nachlazení a cítíte chladné končetiny, můžete si podobný odvar připravit také. Jednoduše dejte do malého hrnce vařit lžíci majoránky. Vařit by se měla alespoň 15 minut. Čaj si odlaďte a radujte se z toho, jak vás zahřeje a postaví na nohy.

Teplota neklesá? Použijeme ocet

Kouzlo octových ponožek je známo již mnoho generací. Když má někdo již vyšší teplotu, kterou majoránkou jen tak nesnížíte, přicházejí na řadu octové zábaly. Na noc si lidé dávali na nohy ponožky namočené v octové vodě. Na ty si můžete dát sáček a celou krásu překrýt teplou ponožkou. Pokud v noci kvůli teplotě nespíte, zábal si vyměňte a dejte si nové ponožky s octem. Tento postup lidé používali i u dětí. U těch ale dejte pozor, ať je voda více zředěná. Ocet platí jako významný pomocník v boji se záněty.

Je libo tvaroh?

Obzvláště ženy, které někdy prodělaly mastitidu, si tento lety ověřený postup nemohou vynachválit. Když se v těle vyskytoval zánět, přikládal se na něj tvaroh. Podobné použití má i pro srážení teploty. Silnou vrstvou tvarohu se potřelo čelo, břicho a plosky nohou. Zdá se vám to bláznivé? Možná je na čase, abyste to v případě zdravotní indispozice vyzkoušeli také. Jen si tvarohem natřené tělo nezapomeňte dobře zabalit do ručníku, abyste místo postele neměli tvarohové lože.

Tvaroh byl ceněn pro své protizánětlivé účinky. 
Fotka od Enotovyj z Pixabay.
Tvaroh byl ceněn pro své protizánětlivé účinky.
Fotka od Enotovyj z Pixabay.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek:getty images