Jednoduché znaky které o vás mohou prozradit, že jste vyrůstali v chudé rodině

Člověk si nemůže vybrat, jestli z něj bude dívka nebo chlapec, jestli se narodí v chudé nebo bohaté rodině. Za období, kdy vyrůstáme nás může potkat několik překážek. Neshody s rodiči, špatný vztah se sourozenci, šikana ve škole, ale také finanční potíže v rodině. 

Proto se dnes zaměříme na určité návyky a znamení, které nás mohou doprovázet klidně i po zbytek života.

Šetření jídlem

Mezi jedno z hlavních znamení patří jídlo. Neustálá starost, úzkostné pocity, když jí vaše jídlo někdo jiný než vy, a hlavně šetření. Nejen při nakupování, ale i při samotném konzumování. I kdyby bylo jídlo 5 dní staré, budete ho jíst dokud se úplně nezkazí, jen abyste ho nemuseli vyhodit, protože je pro vás naprosto nepřípustné s ním plýtvat. 

Fotka od Freepik z Freepik

Hazardní hry

Dalším faktorem je, že se držíte zpátky, bojíte se riskovat a mnohem více doufáte zázrak, než ostatní. Lidé, kteří nikdy nemuseli řešit žádné finanční problémy považují hazard a podobné aktivity spíše jako za zábavu. Naopak pro ty, kteří takové aktivity provozují za účelem výdělku je to spíše velký risk a nejistota, ale zároveň naděje pro o trochu lepší život.

Schopnost a zručnost

Mezi další znamení patří i fakt, že si většinu věcí chcete a především dokážete udělat sami. Ať už se bavíme o výměně žárovky, přes opravu kohoutků až po pokládání dlažby – nic pro vás není problém. Tento návyk je určitě jedním z těch nejužitečnějších, které velmi slušně můžete využít i v době, kdy finanční problémy nemáte. 

Shromažďování věcí

Skladování nepotřebných věcí. Ano, i to je jedním ze zvyků, který provozují mnozí lidé. Je vám blbé cokoliv vyhodit a přemýšlíte, jak byste mohli danou věc využít, nebo ji prostě jednoduše schováte, kdyby se náhodou někdy do budoucna hodila. 

Plýtvání časem, namísto penězi

Raději budete plýtvat svým časem, než svými penězi. To znamená, že se raději budete hodinu courat autobusem, než abyste jeli autem nebo si zavolali taxíka.  

Šetření na nesprávných místech

Jedním ze znamení může také být, že se nedostatečně staráte o své zdraví a vyhýbáte se doktorům a zubařům. Nejen strach, ale i pocit, že za ošetření nemůžete utratit tolik peněz může být důvodem, proč raději žádné doktory nenavštívíte. Opět je potřeba zmínit, že vaše zdraví je mnohem cennější, než vaše peníze. 

Pokud některým z výše zmíněných návyků trpíte, nebo se k tomu nějakým způsobem blížíte, je na čase se nad tím hlouběji zamyslet. Nikdy není pozdě na to, začít jinak a lépe.

Zdroj: brightside.me, Náhledový obrázek: DEAR z Unsplash