Pomerančový džus z Kostariky na stažení pórů? Brilantní tajemství krásy žen ze čtyř kontinentů


Každá kultura na celém světě má svá vlastní tajemství zdraví a krásy, která se obvykle používají po mnoho generací. Na těchto tajemstvích krásy je skutečně fascinující to, že jsou nejen docela jednoduché, ale ve skutečnosti fungují! 

Bez ohledu na to, kde na světě jste, je pravděpodobné, že vždy hledáte mnoho různých kosmetických tipů a triků, které vám pomohou zlepšit váš vzhled. Ať už je to touha po hladkých, hedvábných vlasech, bezchybné pleti nebo po odstranění tmavých kruhů pod očima. Jsme tu, abychom vám řekli, že k tomu, abyste zažili některá z nejlepších tajemství krásy z celého světa, nepotřebujete cestovní pas, o některá se s vámi podělíme. 

Bulharsko: Růžová voda pro čistou pleť

Bulharsko je známé svým Růžovým údolím, není tedy divu, že Bulhaři používají růžovou vodu k udržení čisté a zvlhčené tváře. Nejen, že je 100% přírodní, ale obsahuje také mnoho antioxidantů a přináší pokožce úžasný zklidňující účinek. Mnohé růžové vody, které najdeme v obchodech, nejsou tak přirozené jako ta, která pochází přímo z bulharských růžových údolí. Protože je bez chemikálií, bude samozřejmě fungovat mnohem lépe.

Indie: Kurkuma

Kurkuma je v indické kultuře velmi oblíbená, pokud jde o vaření. Mnoho Indek ji však také používá k péči o pleť. Kurkuma obsahuje mnoho antioxidantů a protizánětlivých složek, díky nimž bude vaše pokožka přirozeně zářit. Svou vlastní kurkumovou pleťovou masku si můžete vytvořit spojením jedné čajové lžičky organického prášku z kurkumy s jogurtem a medem. Pasta by měla být poměrně hustá. Naneste ji na obličej a krk, nechte působit asi 15 minut a poté opláchněte. Výsledky pocítíte okamžitě.

Blahodárný vliv pomerančů na pokožku znají (ne)jen Kostaričanky. Fotka od Mikhail Nilov z Pexels

Jižní Afrika: Bambucké máslo

Pokud jde o udržení hydratace pokožky těla, mnoho lidí se často snaží najít perfektní hydratační krém. Ženy v Jižní Africe se raději drží toho, co znají po mnoho generací – bambuckého másla. Jedná se o přírodní máslo, které je extrémně hydratační, zejména v zimě, kdy má naše pokožka tendenci být suchá. Některé ženy ho nanášejí pouze na obličej a tělo, jiné ho používají jako vlasovou masku nebo bezoplachový kondicionér.

Kostarika: Pomerančový džus

Další tajemství krásy pochází až z Jižní Ameriky a je skvělé pro lidi s rozšířenými póry. Samozřejmě je to jen krátkodobé řešení, ale skvělý nápad. Kostaričanky smíchají pomerančový džus a vodu v poměru asi půl na půl. Poté si směs nanesou vatovým tamponem na obličej. Nechají na obličeji několik minut působit a poté důkladně opláchnou. Póry jsou potom okamžitě méně viditelné.

Zdroj: www.habittribe.com. Náhledová fotografie: Anna Shvets z Pexels