Kožní výrůstky: Co jsou a jak se jich zbavit pomocí přírodních řešení

Výrůstky na kůži jsou nepříjemné pro náš vzhled. Objevují se nejčastěji okolo krku, na hrudi, v podpaží nebo na očních víčkách. Tvoří se nejčastěji tím, že se o sebe kůže v postiženém místě tře. Podívejte se, jak se této kosmetické vady zbavit pomocí přírodních postupů.

Co jsou kožní výrůstky?

Jedná se v podstatě o útvary na kůži různého typu a tvaru. Obvykle to jsou  fibromy, keratózy, bradavice a milie. Ty neškodné se dají odstranit buď přírodní cestou nebo například speciálním erbiovým laserem. V tomto článků se podíváme na přírodní cestu. Doporučujeme konzultovat i tyto běžné výrůstky s kožním lékařem.

Jedlá soda a ricinový olej

Podle LiveStrong je kombinace ricinového oleje a jedlé sody skvělý způsob, jak odstranit kožní výrůstky. Smíchejte jedlou sodu a ricinový olej dohromady tak, aby vznikla hustší pasta. Poté naneste pastu na kožní výrůstek a zakryjte ji náplastí. Opakujte postup dvakrát až třikrát denně. Zbylou směs uchovávejte v chladničce po dobu až 48 hodin.

Jablečný ocet

Podle Skin Tags Gone je skvělou metodou, jak na kožní výrůstky, obyčejný jablečný ocet. Ten přitom někteří lidé úspěšně používají také při léčbě bradavic. Jak na to? Budete potřebovat vatový tampónek, který namočíte do jablečného octu. Tím si potřete kožní výrůstek. Někteří lidé dokonce doporučují nechat namočený tampónek na místě vždy přes noc a uchytit jej pomocí náplasti. Po pár dnech výrůstek zmizí. Jednoduše ztmavne a upadne. Místo poté ještě několik týdnů chraňte před slunečním zářením.

Jablečný ocet vám pomůže s kožními výrůstky. 
Fotka od wicherek z Pixabay.
Jablečný ocet vám pomůže s kožními výrůstky.
Fotka od wicherek z Pixabay.

Tea tree: Olej z čajovníku

Skin Tags Gone se podělil se světem také o video, jak odstranit kožní značky olejem z čajovníku. Tento proces je o něco pomalejší než předchozí postupy, zabere asi jeden měsíc. Je ale velmi bezpečnou metodou a lze jej použít také na kožní výrůstky umístěné v blízkosti očí. Budete potřebovat kosmetický tampónek, který namočíte ve vodě. Přidejte několik kapek čajovníku a potřete jím výrůstek. Zakryjte náplastí. Postup opakujte třikrát denně.

Podvazování, zmražení či odříznutí nemusíte podstupovat. Vystačíte si sami s obyčejnými postupy. Kožní výrůstky zmizí během několika týdnů.

Fotografie jsou pouze ilustrativní. Nelze podle nich určovat zda se jedná o kožní výrůstek či ne.

Zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: Getty Images